Tarih Kitapları

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri Pdf indir

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 182 sayfadan oluşan Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Şeyma Peker tarafından kaleme alınan Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 19.5 cm ebatındadır. Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri kitabını 9786258452426 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri pdf oku indir.

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri pdf indir

Osmanlı tarihinin en tartışmalı dönemlerinden biri, Sultan Abdülaziz devridir. Bu devrin en az bilinen kısmı, padişahın tahttan indirilmesinin perde arkasıdır. Bu kısmın en can alıcı noktası ise sultanın hal’inde Galata bankerlerinin rolüdür.
Arşiv belgelerine dayanılarak bir araya getirilen elinizdeki eser, titiz bir çalışma ve objektif bakış açısıyla döneme mercek tutuyor.
Bu kitap, Galata bankerlerinin 19. yüzyılda Osmanlı iktisadi faaliyetlerine tesirini ve bu çerçevede Osmanlı mâli durumunu incelemekle birlikte; bankerlerin Sultan Abdülaziz’in tahttan indirilmesinde bir rollerinin olup olmadığını araştırarak, sonuçları ortaya koyuyor.
Okurlarımız, sözkonusu dönemi ayrıntı kısmıyla öğrenmenin yanında, Avrupalı devletlerin de olabilecek sonucu tahmin etmesi ve yardım etmesiyle kısa zaman içinde Osmanlı Devleti’nin nasıl sıra sıra ekonomik buhrana sürüklendiğini gözlemleyecekler.
 

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri kitap özeti

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri pdf oku

Galata Bankerlerinin Osmanlı Ekonomisinin Çöküşüne Etkileri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu