Tarih Kitapları

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi Pdf indir

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi PDF

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 416 sayfadan oluşan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Tat Wood Dorothy Ail tarafından kaleme alınan Dakikalar İçinde Dünya Tarihi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12.7 x 12.7 cm ebatındadır. Dakikalar İçinde Dünya Tarihi kitabını 9786258431155 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir.

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf indir

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi PDF, İlk uygarlıklardan Ortaçağ’a, Devrimler Çağı’ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk… Görseller eşliğinde 200 mühim tarihî olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması…
Homo sapiens’ten günümüze insanın tarihî yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihî dönüm noktası dünya tarihini nasıl şekillendirdi? Roma İmparatorluğu’na ne oldu? Magna Carta neden bu kadar mühimydi? Birinci Dünya Savaşı’na ne yol açtı? SSCB neden çöktü? Rus İvan gerçekten de o kadar korkunç muydu?
Uzun Lafın Kısası serisinden Dünya Tarihi Aristoteles’in bilgeliğinden Atatürk’e, Mısır’dan Hiroşima’ya, bronzdan kitle iletişim araçlarına kadar birden fazla mühim detayla bi hayli hızlı ve doyurucu bir okuma vadediyor.

Bir görsel veya açıklayıcı şemanın eşlik ettiği her bir konu ayrı bir kitap olacak kadar geniş bir şekilde irdelenmeyi hak etse de giriş niteliğindeki bu çalışma, tarihteki mühim dönüm noktaları ile ilgili geniş bilgi edinmek isteyen herkesin bu tarihî serüvene çıkmasını sağlayacak.

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi kitap özeti

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu