Pdf Kitap

Zülfü Livaneli – Balıkçı ve Oğlu PDF E-Kitap

Balıkçı ve Oğlu PDF

Zülfü Livaneli – Balıkçı ve Oğlu PDF E-Kitap, PDF kitap bölümünde Zülfü Livaneli – Balıkçı ve Oğlu PDF E-Kitap kitabını ele aldık. Zülfü Livaneli – Balıkçı ve Oğlu PDF E-Kitap PDF indirme linki yazımızın detaylarında..

Zülfü Livaneli – Balıkçı ve Oğlu PDF E-Kitap

Halkın problemlerine ilgisi ile ün yapmış yazar ve Zülfü Livaneli, bu kez Ege balıkçılarının ve hayallerini bile düşünmekten geri bırakılan göçebe bireylerin yaşam hikayesine değiniyor. Usta yazarımız, Balıkçı ve Oğlu ile son dönemlerin en sorunlu ve yakıcı dramı olan “göçmenliğibalıkçı Mustafa, Mesude ve Samir bebek üzerinden yazıya döküyor. O zamana kadar sıcak yuvalarında TV izledikleri haberlerden tanıdıkları ölü insan cesetleri ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam içine düşerek bir bomba tesiri yapıyordu; aile ilişkilerini değişik bir dengeye dönüşüyordu. Balıkçı ve Oğlu PDF, Ege’nin geçmişinden şu ana, balık beslenen bölgelere ve rant hırsıyla bölgelere, kıyılara hücum eden kodamanların yapmış olduğu ekolojik zorbalığa dair fazlaca şey ifade ediyor.

Bunun da ilerisinde göçmenlerin bir kaybolunmuşluğa doğru göze aldıkları bu acı yolculuğu, yaşayabilme çabalarını veya ölümlerini; kısa surette “deryaya yakın, dünya çapından uzak” hayatlarını kaleminden bizlerin dimağına döküyor.

Livaneli’nin kim bilir en edebiyat kokan eseri olan Balıkçı ve Oğlu; aile, sevgi, ebeveynlik, çocuk, hanımefendi dayanışması, arkadaşlık, acı, tabiat üzerine uygar bir yaratı. Zülfü Livaneli’nin, uzun bir zamandan sonrasında değindiği ve okurların heyecanla beklediği bu eseri Balıkçı ve Oğlu,  büyük bir ustalıkla seçilmiş sözcüklerle okuyucuların kalbinde derin bir tesir bırakıyor. Balıkçı ve Oğlu adlı Kitabınız PDF E-Kitap seçeneği ile anında bilgisayarınıza indirin ve okumaya başlayın.

Uykunuzu açacaklar Romanlar!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu