Çocuk Kitapları

Zeytin’in Maceraları Pdf indir

Zeytin’in Maceraları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 78 sayfadan oluşan Zeytin’in Maceraları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Andaç Çuhadar tarafından kaleme alınan Zeytin’in Maceraları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13 x 18 cm ebatındadır. Zeytin’in Maceraları kitabını 9786054989768 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Zeytin’in Maceraları pdf oku indir.

Zeytin’in Maceraları pdf indir

Zeytin, bir ilkbahar sabahı dünyaya geldi. Aylardan Nisan olmasına rağmen hava bi hayli serindi. Ankara’ya sıcaklar biraz geç gelir. Güney illerinde yaşıyorsanız Nisan demek ağaçların yeşil yapraklara kavuşmasıdır. Doğu illerinde yaşayanlar için ise Nisan yalnızca kışın bitişidir ama halen hava ısınmış sayılmaz. Ankara için ise belki ikisinin ortası; kış ile bahar arası.
Zeytin’in annesi Benekli, sözünü ettiğimiz Nisan sabahı dört yavru doğurdu. Zeytin, dünyaya gözlerini en son açan yavrusuydu Beneklinin. Kapkara bir yavruydu; yalnızca göbeğinde bir sıra zayıf, beyaz tüyler vardı. Büyüdüğünde  bu cılız kara kedinin irileşeceğini, hemen hemen bir panter görünümüne bürüneceğini asla tahmin edemezdiniz. Doğumdan yorgun düşmüş Benekli yavrularını yala-yıp okşarken geleceğin olarak neler getireceğini düşünmüyordu büyük olasılıkla. Zeytin ve kardeşleri anneleri tarafından temizlenip emzirildikten sonra ailece uykuveyaldılar. Zeytin için yaşam başlamıştı.
Zeytin’e Zeytin ismini annesi koymadı. Zaten Benekli ’ye de bu ismi mahallenin çocukları takmıştı. Kedilerin çok sevildiği bir mahallede yaşıyordu Benekli. Birçok başka kedi de yaşardı mahallede ve orada yaşayan iyi kalpli insanlar kedilerini yemeksiz ve susuz bırakmazlar, zamanları bi hayli da başlarını okşamaktan kaçınmazlardı. Zeytin ve kardeşlerini fark ettiklerinde onlara isimlerini yine çocuklar verdiler. Okuldan çıkmış-lardı ve evlerine giderken fırıncının odunları arasında gördüler bu dört cılız kedi yavrusunu. Hemen ufak bir kutuya süt koyup ekmek doğradılar içine. Kendilerinden korkan yavrulara uzaktan bakıp isim düşündüler. Annesi gibi beyaz üzerine siyah benekleri olana Yamalı, bem-beyaz olana Pamuk, diğerlerinden daha fazla yemek yiyene Fıçı ve kara kedi olanına da Zeytin. Öyle içten gülüyorlar, kendilerine öyle dostça, sevgiyle davranıyorlardı ki, Zeytin o çocukları hiç unutmadı. Hep minnetle andı onları.
 

Zeytin’in Maceraları kitap özeti

Zeytin’in Maceraları pdf oku

Zeytin’in Maceraları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu