Akademik Kitaplar

Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 688 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı Ferhat ÖzçepZeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Zemin, deprem ve inşaatlar (statik ve dinamik yükler) ilişkisi, etkileşimli bir ilişkidir. Bir yandan, deprem dalgaları ve inşaatlar zeminlerin mukavemet ayrıntı kısmını değiştirirken (örneğin taşıma gücü azalması, şev yenilmeleri, oturmalar vb.) diğer yandan da zeminler deprem dalgalarının genlik ve frekans ayrıntı kısmını değiştirerek (büyütme) inşaatlara hasar yapabilecek etki yaratabilmektedir. “Zeminler”, yerkürenin en genç ve en ufak bir birimi olmasına karşın kentlerimiz ve inşaatlarımızla olan ilişkisi ile yaşamımıza etkileri yönünden bakıldığında büyük bir öneme sahiptir. Kent planlaması, nüfus artışının bir sonucu olarak genişleyen kentsel alanlarda mühim bir çalışma olarak öne çıkmaktadır. Toplumun genel refahı ve yaşam değerinin gelişebilmesi için ister makro düzeyde isterse mikro düzeyde olsun insan yerleşimleri ile yerkürenin bileşenleri/dinamiği içinde dengenin sağlanabilmesi zorunludur. Gerek geniş ölçekte kent planlaması uygulamaları kapsamı içinde ve gerekse ufak ölçekte yapı mühendisliği bağlamında yapılacak “zemin incelemeleri”, bu dengenin kurulmasında mühim aşamalardan biridir. Bu yöndeki bütün çalışmalar, çeşitli insan gereksinimlerini doğal çevre ile uyum içinde optimize ederek multidisipliner karakterde olmak zorundadır. Bu eserin, eşit değerde iki temel hedef kitlesi mevcuttur: Birincisi geotekniğe ilgi duyan jeofizik mühendisleri, ikincisi ise jeofiziğe ilgi duyan inşaat (geoteknik) mühendisleri. Her iki alanda çalışan mühendislerin “yetki ve sorumlulukları”nın sınırlarını bildikleri takdirde “detaylarının” ufuklarını genişletmelerinde sonsuz yararlar mevcuttur. Bu bağlamda, bu eserin, jeofizik mühendisi ve inşaat (geoteknik) mühendisi meslektaşlarımıza yararlı olması yanında, mühendislik jeolojisi alanında çalışan jeoloji mühendisleri, kaya mekaniği ve/yahut galeri-tünel inşaatı projelerinde çalışan maden mühendisleri ve çevre geotekniği/jeofiziği konularına ilgi duyan çevre mühendisi meslektaşlarımız ile kentsel planlama/dönüşüm/yenileme projeleri kapsamı içinde mikrobölgeleme çalışmalarına ilgi duyan kent plancıları/mimarlara da yararlı bulunacağını düşünüyoruz.

Kitap ikinci basımı sebebiyle tekrar gözden geçirilmiş, bazı bölümlere ufak yeni eklemeler yapılmıştır. Ayrıca ilk basımında olmayan iki konu eklenmiştir. Bunlar; “Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği (2018): Deprem Etkisi Altında Tasarımı İçin Esaslar” ve “Kirlenmiş Zeminlerde İncelemeler: Çevre Geotekniği ve Jeofiziği”dir.

Etiketler: Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Zeminlerin Geoteknik ve Jeofizik Analizi Ferhat Özçep Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu