Edebiyat Kitapları

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da Pdf indir

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da kitabı 632 olarak çıkarılmıştır. Thomas Mann tarafından kaleme alınan Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da isimli kitap 9789758988884 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da kitabını 24.03.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da pdf oku indir.

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da pdf indir

THOMAS MANN (1875-1955), Alman edebiyatının olduğu kadar dünya edebiyatının da tarih, aile ve sosyal yaşamı konu alan ve bu poblemleri derinlemesine irdeleyen fazla sayıda romanıyla en büyük yazarlarından biridir. THOMAS MANN ’ın bu başarılı edebiyat çalışmalarının toplamına 1929’da Nobel Edebiyat Ödülü verildi. Nietzsche, Schopenhauer gibi ünlü filozofların ve Johann Wolfgang Goethe, Tolstoy gibi klasik edebiyat ustalarının düşünceleri, eserleri ve hayatlarıyla yakında zamandan ilgilenmiş ve romanlarının konu seçiminde ve teknik kurgusunda yararlanmıştır. Hitler zamanında ülkesini terk etmek zorunda kalan THOMAS MANN, İsviçre ve Amerika’da eserleri ve verdiği konferanslarla dünyanın hayranlığını elde etmiştir.
Eskiçağ tarihi ve dilbilimine, mitolojik konulara ilgi duymuş, ünlü filolog ve mit araştırıcısı Karl Keren ile tarihi konularda düşünce alışverişinde bulunmuştur. Bu zamanda, dört ciltten oluşan YUSUF ve KARDEŞLERİ adlı romanının tarihî ve edebî altyapısını, düşünce dokusunu eleştirel bir yaklaşımla hazırlamıştır. Din ve uygarlık tarihinin çok mühim bir şahsiyeti ve Peygamberi olan Hz. Yusuf ’un yaşamını, dönemini babası Yakup Peygamberden başlayarak gerçekçi bir yaklaşımla bunun yanı sıra tarih, kültür ve uygarlık macerası olarak da okunabilecek başarılı bir teknik ve anlatımla 1926-1942 senelerı arasında yazmıştır.
Yusuf, umudun simgesidir; faşizm er veya geç yenilecektir!…

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da kitap özeti

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da pdf oku

Yusuf ve Kardeşleri 3 / Yusuf Mısır’da Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu