Edebiyat Kitapları

Yorgun Savaşçı Pdf indir

Yorgun Savaşçı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 496 sayfadan oluşan Yorgun Savaşçı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Yorgun Savaşçı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Yorgun Savaşçı kitabını 9789752731608 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yorgun Savaşçı pdf oku indir.

Yorgun Savaşçı pdf indir

Esir Şehir Üçlemesi’nde Millicileri İşgal Kuvvetleri’nin baskısı altındaki İstanbul’da anlatan Kemal Tahir, ‘Yorgun Savaşçı’da onları Anadolu’ya gönderir. ‘Yol Ayrımı’nda yan karakterlerden biri olarak karşımıza çıkan Cehennem Topçu Cemil, ‘Yorgun Savaşçı’nın baş kahramanıdır. İstanbul’a geldiğinden beri, bir türlü üzerinden atamadığı yorgunluğu adeta dinlendikçe çoğalan Cemil, öte yandan aşık olup evlendiği teyze kızı Neriman ile her şeyi bırakıp uzakta bör köyde yaşamayı isteycek kadar bıkkın; diğer yandan Anadolu’ya geçip Milli Mücadele’de ön saflardayer almayı isteyecek kadar da cesurdur.
1919 ve 1920 senelerında İstanbul’daki örgütlenmeleri ve Anadolu direnişini anlatan ‘Yorgun Savaşçı’, Cumhuriyet’in kuruluşuna giden sürecin romanı olarak da okunabilir.

Yorgun Savaşçı kitap özeti

Yorgun Savaşçı pdf oku

Yorgun Savaşçı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu