Tarih Kitapları

Yönetim Düşüncesinin Tarihi Pdf indir

Yönetim Düşüncesinin Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde A History of Management Thought sayfadan oluşan Yönetim Düşüncesinin Tarihi kitabı 9786257312899 olarak çıkarılmıştır. Morgen Witzel tarafından kaleme alınan Yönetim Düşüncesinin Tarihi isimli kitap 29.06.2022 dilinde ve 463 ebatındadır. Yönetim Düşüncesinin Tarihi kitabını Feyza Doğan numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yönetim Düşüncesinin Tarihi pdf oku indir.

Yönetim Düşüncesinin Tarihi pdf indir

Yönetim, medeniyetin asli unsurlarındandır; bireylerin toplumsal alan içindeki etkileşimleri neticesinde ortaya çıkmış sosyal bir disiplindir. Bu disiplini mercek altına almak, teorik bilgiyle birlikte tarihsel ve sosyal bilgi birikimi de gerekli kılar.
Yönetim düşüncesini tarihsel bir perspektiften incelemek, yönetime dair yeni fikirleri görülmektediran saikleri anlamamıza yardımcı olmaktadır. Yönetimin dününü anlamak, geleceği ile ilgili da bazı ipuçları verir. Nitekim yönetim, sosyal ihtiyaçlar neticesinde görülmektedirak farklı mekânlara ve dönemlere göre şekillenir.
Morgen Witzel, yönetim düşüncesine yön veren hadiseleri, mekân-zaman bağlamında inceleyerek kronolojik ve tematik bir şema sunuyor. Orta Doğu, Mısır, Hindistan, Çin, Yunanistan ve Roma gibi farklı coğrafyalara ait medeniyetleri inşa eden önderlerin yönetim ile ilgiliki düşüncelerini aktarmakla birlikte yönetim düşüncesinin geçmişten günümüze olan macerasıni de konu alıyor.

Yönetim Düşüncesinin Tarihi kitap özeti

Yönetim Düşüncesinin Tarihi pdf oku

Yönetim Düşüncesinin Tarihi Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu