Akademik Kitaplar

Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Pdf indir

Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Hiperlink Yayınları aracılığıyla çıkarılan Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Kitabı 102 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri kitabı 14.00×21.00 cm‘dir. Ekim 2017 nolu ISBN numarasına sahip Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri kitabının yazarı Ümit KonyaYerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri PDF indirebilirsiniz. 

Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Kitabı Pdf indir

Bu kitap, belediye kütüphaneleri kavramı, amaçları ve işlevlerini incelemek amacını gütmektedir. Yan amaçları ise; ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul’da belediye kütüphanelerinin verdikleri hizmetleri araştırmak niteliksel ve niceliksel olarak durumları ile ilgili bilgi vermektir. Ülkelerin kültür ve sosyal hayatlarının gelişmesi ve sürdürülebilir olmasında mühim bir yere sahip olan, her türden bilgi taşıyıcısının kullanıcı ile buluştuğu en mühim merkezlerden biri kütüphanelerdir.

Bilgi teknolojilerinin hızla format değiştirmesi kütüphaneleri ve kütüphanecileri bu değişime ayak uydurma hususunda geçmişe göre şimdilerde daha dinamik hale getirmiştir. Gerek fiziksel ortam – depolama, koruma, yararlandırma ortamı  gerekse kütüphane hizmetlerinde –yararlandırma, ILL, danışma- yaşanan yeni bilgi gereksinimleri kütüphaneciler için sürdürülebilir bir gelişme ortamı meydana getirmiştir. Günümüzde kullanıcı gereksinimleri tahmin edilmesi zor bir düzeye ulaşmıştır. Kütüphanelerin var olma nedenleri içinde bulunan kullanıcı pazar önceden henüz belli olmayan yeni taleplerle ortaya çıkmaktadır. Bu istekleri karşılamak merkezi çalışan kütüphaneler için her zaman olanaklı değildir.

Bu nedenle yerel yönetimler halkın bilgi gereksinimini karşılamak maksadıyla bölgelerinde kütüphaneler, bilgi merkezleri, araştırma merkezleri, öğrenme akademileri, vb. adlarla birimler açmaya başlamışlardır. Çok uzun bir geçmişe sahip olmayan bu kurumlar halen halkın bilgi gereksinimlerini karşılamaktan uzaktır. Lakin sürekli olarak geliştirildikleri için gelecek yönünden ümit ışığıdırlar. Belediyelerin verdikleri kütüphane hizmetleri birbirlerini özendirmeleri yönünden da mühimdir. Çalışmamızın inceleme alanı olan İstanbul bölgesinde bulunan belediyeler bazında farklı sayılarda kütüphanelerin kurulmuş olması bunun açık bir ispatı niteliğindedir.

İstanbul’da 1990’ların başların başlayan kütüphane kurma çalışmaları 2000’li senelerın ortalarında hızlanmış ve bugün itibariyle 126’ya ulaşmıştır. Elbette ki 20 milyona ulaşan nüfusu ile İstanbul için yeterli değildir. Lakin belediyelerin kütüphane kurma hususundaki çabaları bu husustaki farkındalığı her geçen gün artmaktadır. Kitap, kütüphane hizmetlerine ilgi duyan her gruptan araştırmacının ilgisini çekecek niteliktedir. Bu nedenle hem araştırmacılar hem de öğrenciler konu ile alakalı gereksinim duydukları bilgileri kitapta rahatlıkla bulabileceklerdir.

Etiketler: Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Pdf oku , Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri Pdf kitap indir, Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri pdf oku ücretsiz, Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri kitap indir ücretsiz, Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri pdf indir yandex, Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri pdf oku özet, Yerel Yönetimler ve Kütüphane Hizmetleri: İstanbul’da Belediye Kütüphaneleri kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu