Tarih Kitapları

Yeni Başlayanlar İçin Troya Pdf indir

Yeni Başlayanlar İçin Troya pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 184 sayfadan oluşan Yeni Başlayanlar İçin Troya kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Rüstem Aslan tarafından kaleme alınan Yeni Başlayanlar İçin Troya isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.6 x 21 cm ebatındadır. Yeni Başlayanlar İçin Troya kitabını 9786050953268 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yeni Başlayanlar İçin Troya pdf oku indir.

Yeni Başlayanlar İçin Troya pdf indir

Troya’yı bu kitabı okuyunca anlayacaksınız
 
Troya, insanlık tarihinin en tanınmış söylencelerine mekân olmuş, belki de dünyanın en mühim antik kentlerinden biri. Ömrünü Troya’ya adamış bir bilim insanı, Prof. Rüstem Aslan konunun Türkiye’deki en mühim uzmanı. Prof. Manfred Osman Korfmann’ın ardından Troya kazılarının sorumluluğunu üstlenen Prof. Rüstem Aslan tarih ve edebiyat meraklıları için bir başucu kitabı kaleme aldı. Yeni Başlayanlar İçin Troya, Homeros’un yaşadığı dünya çapından, yazdığı satırlardan, Akhilleus, Hektor ve Helena’nın hikâyesine, arkeolojik katmanlardan günümüze uzanan bir içeriğe sahip. 
 
Ozanlar ozanı Homeros’un şimdilerden 2700 yıl önce yazıya geçirdiği İlyada Destanı, uğruna birden fazla kahramanın öldüğü Troya kenti için verilen mücadeleyi ifade etmektedir. On yıl süren Troya Savaşı, bunun yanı sıra Doğu’nun Batı’ya; Asya’nın Avrupa’ya karşı verdiği bir savaş olarak da kabul görmüştür. Aradan geçen binseneler ardından Troya Savaşı, alevler içinde yanan bir kentin sembolü olmuştur. Bu savaş, eşi benzeri olmayan öfkeyi, insan yüreğinin dayanamayacağı trajedileri, her şeyi bir anda tersine çeviren hileyi, yok olup giden kentleri ve umutları en etkileyici biçimde anlatmak için bir başlangıç noktasıdır.
 

Yeni Başlayanlar İçin Troya kitap özeti

Yeni Başlayanlar İçin Troya pdf oku

Yeni Başlayanlar İçin Troya Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu