Ders Kitapları

YDS Arapça Modern Metin Okumaları Pdf indir

YDS Arapça Modern Metin Okumaları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 254 sayfadan oluşan YDS Arapça Modern Metin Okumaları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Veli Aba tarafından kaleme alınan YDS Arapça Modern Metin Okumaları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatındadır. YDS Arapça Modern Metin Okumaları kitabını 9786059955935 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. YDS Arapça Modern Metin Okumaları pdf oku indir.

YDS Arapça Modern Metin Okumaları pdf indir

Ülkemizde uzun zamandan beri KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ile Arapça bilgisi test tekniğiyle ölçülmektedir. Son birkaç senedir ise sınavın formatı çok ufak değişikliklerle yapılmakta olup sınavın adı YDS olarak değiştirilmiştir.
Özellikle İngilizce YDS’de kaynak olarak bi hayli geniş bir materyal bulunmasına rağmen aynı durum Arapça için geçerli değildir. Arapça YDS ile alakalı piyasada bulunan kitap ve diğer çalışmalar daha çok testlerden ibarettir.
YDS’de gramere hakim olmak kadar ihtiyaç duyulan diğer bir husus kelime hazinesinin geniş olmasıdır. Lakin gerek Arapça YDS’ye girenlerin sayısındaki azlık sebebiyle gerekse bu alandaki sektörün yetersizliği sebebiyle adayların kelime hazinelerini genişletmeye yönelik modern metin okumaveyayalı kitaplar İngilizceye göre yok denecek kadar azdır. Şunu rahatlıkla aktarabiliriz ki YDS türü sınavlarda istediğimiz başarıya ulaşmanın en temel yolu geniş bir kelime hazinesine ve bi hayli hızlı bir okuma tekniğine sahip olmaktır. Elinizdeki kitabın hem metin çeşitliliği ve kelime zenginliği yönünden hem de YDS’ye yönelik kelime ve cümle kalıplarının seçimi yönünden eksikliği giderebileceğini rahatlıkla aktarabiliriz.

YDS Arapça Modern Metin Okumaları kitap özeti

YDS Arapça Modern Metin Okumaları pdf oku

YDS Arapça Modern Metin Okumaları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu