Çocuk Kitapları

Yalnız Efe Pdf indir

Yalnız Efe pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 74 sayfadan oluşan Yalnız Efe kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınan Yalnız Efe isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Yalnız Efe kitabını 9786052194072 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yalnız Efe pdf oku indir.

Yalnız Efe pdf indir

Ömer Seyfettin, konusunu günlük olaylardan, anılardan, tarih, masal ve efsaneden alan etkileyici hikâyeler yazmış, özellikle konu ve kahramanlarını Türk-İslam tarihinden aldığı çok sayıda hikâyesiyle milli bilincin uyanmasında son derece etkili olmuştur. Edebiyat bölgesindeki ününü 1911’de Genç Kalemler dergisinde yayımlanan hikâyeleriyle kazanan Ömer Seyfettin, edebiyat uzman kişilerınca Türk hikâyeciliğinin Maupassant’ı olarak değerlendirilmektedir.
 
İntikam, insanın ahlakça asla hoş görmediği; fakat kendisine acı veren bir eziyet karşısında kendini alamadığı bir duygudur. Yalnız Efe, zalimlere karşı bir erkek kadar cesur ve yiğit, yeşil namaz örtüsü ve geyik derisi seccadesiyle de zahitler kadar dindar bir genç kızdır.
 
Kitapta “Yalnız Efe” hikâyesinin bunun yanında Ömer Seyfettin’in “Yörük Hocayla Kızı”, “Yörük Hocanın Ölümü”, “Vuran” ve “Niçin Zengin Olmamış”  adlı hikâyeleri de yer alıyor.

Yalnız Efe kitap özeti

Yalnız Efe pdf oku

Yalnız Efe Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu