Tarih Kitapları

Yakub Çelebi’nin Öyküsü Pdf indir

Yakub Çelebi’nin Öyküsü pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Yakub Çelebi’nin Öyküsü kitabı 132 olarak çıkarılmıştır. Juan Carlos Bayo tarafından kaleme alınan Yakub Çelebi’nin Öyküsü isimli kitap 9789750517501 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Yakub Çelebi’nin Öyküsü kitabını 10.04.2015 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yakub Çelebi’nin Öyküsü pdf oku indir.

Yakub Çelebi’nin Öyküsü pdf indir

Yaklaşık 1400 senesinde yazılmış, Osmanlı şehzadesi Yakub Çelebi’den esinlenmiş anonim bir kısa öykü olan Yakub Çelebi’nin Öyküsü, tarihî ve kurgusal unsurların harmanlandığı, gerek Türk-Katalan ilişkilerine
gerek erken dönem Osmanlı tarihine ve Anadolu’daki yaşayışa dair eşsiz bir yapıt. Osmanlı kronikleriyle de epey örtüşen anlatı Kosova Savaşı’na dair ilk kaynaklardan biri olarak da çarpıcı bilgiler sunuyor; I. Murad’ın ve Yakub Çelebi’nin savaş sırasında Bayezid tarafından öldürüldüğü iddiasını içeriyor.

Şarkiyatçılık tartışmaları, Doğu-Batı karşılaşması, Avrupa edebiyatında Türk imgesi gibi bir çok konuya yeni bir bakış açısı sunan, Juan Carlos Bayo’nun kapsamlı önsözü ve metne dair notlarıyla zenginleşen Yakub Çelebi’nin Öyküsü edebiyatla süslenmiş, leziz bir tarih anlatısı.

“… Murad’ın oğlu Yakub Çelebi’nin yaşamındaki hadiseleri ve baba katili gayrimeşru kardeşi Bayezid Bey’in ellerinde akıbetini nasıl bulduğunu işiteceğiniz ‘Yakub Çelebi’nin Öyküsü’ böylece başlamaktadır…”

Yakub Çelebi’nin Öyküsü kitap özeti

Yakub Çelebi’nin Öyküsü pdf oku

Yakub Çelebi’nin Öyküsü Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu