Edebiyat Kitapları

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde Pdf indir

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde kitabı 326 olarak çıkarılmıştır. Marcel Proust tarafından kaleme alınan Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde isimli kitap 9789750803291 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde kitabını 23.05.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde pdf oku indir.

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde pdf indir

Yakalanan Zaman’ın mühim yanı, romanın estetik bir boyutla taçlandırılmasıdır. Yılların akışı sırasında etrafındaki kibarlar dünyası, aşk dünyası, sanat dünyasını yorumlayarak hakikati öğrenmeye çalışan anlatıcı, yazımını senelerdır ertelediği, yazamayacağına karar verdiği kitabını artık yaratma aşamasına gelmiştir.
 
Proust’un “Kayıp Zamanın İzinde” attığı son adım.
 
 
Kayıp Zamanın İzinde hem gülünç romandır hem trajik roman, hem serüven romanıdır hem şiirsel roman, hem düşlerin romanıdır hem de imgeler romanı…
 
 
“Böyle bir kitabı yazmayı başaran kişi ne kadar mutlu olurdu! O kitabı yazmak ne büyük emek gerektirirdi! Bir fikir verebilmek için, en yüce, birbirinden en farklı sanatlarla karşı karşıya geldirma yapmak yerinde olur; çünkü böyle bir kitaptaki karakterlere hacim kazandırabilmek için her birinin farklı yönlerini göstermek zorunda olan yazarın, kitabını titizlikle, birliklerini sürekli olarak yeniden gruplandırarak, tıpkı bir saldırı gibi hazırlaması, bir yorgunluk gibi ona tahammül etmesi, bir kural gibi kabullenmesi, bir kilise gibi inşa etmesi, bir perhiz gibi ona uyması, bir engel gibi aşması, bir dostluk gibi fethetmesi, bir çocuk gibi aşırı beslemesi, bir âlem gibi yaratması ve üstelik, açıklaması olabileceken fakat başka âlemlerde bulunabilecek, önsezisi bizi hayatta ve sanatta en fazla duygulandıran şey olan o muammaları da göz ardı etmemesi gerekir…”

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde kitap özeti

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde pdf oku

Yakalanan Zaman / Kayıp Zamanın İzinde Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu