Pdf Kitap

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? Pdf indir

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257513616 sayfadan oluşan Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Ray Monk tarafından kaleme alınan Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? isimli kitap 15.06.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? kitabını Abdulkadir Annak numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? pdf oku indir.

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? pdf indir

Biz okurları “Nasıl okumalıyız?” sorusunu sormaya mecbur bırakan isimlerin başında Wittgenstein geliyor belki de. Wittgenstein uzmanı Profesör Ray Monk’un yazdığı Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? tam da bu soruyla cebelleşiyor. 
Ray Monk’a göre, Wittgenstein felsefesinin temelinde, çağımızın “bilimselci” kişiliğine karşı direnmek,  “bilimsel-olmayan”ın dürüstlüğü ve bağımsızlığında ısrarcı olmak yatıyor. Bu nedenle, felsefe aracılığıyla ulaşmaya çalışmamız gereken kavrayış, bir insanda, bir müzik eserinde, dahası bir şiirde aradığımız kavrayışa benzemelidir. Nitekim Wittgenstein, Ludwig Uhland’ın “Count Eberhard’s Hawthorn” şiirini okuduğunda son derece etkilenmiş, şöyle demişti: “Gördün mü? Söylenemeyecek olanı söylemeyi denemediğinde hiçbir şey yitmemiş olur. Söylenemeyen, söylenende –söylenemeyecek biçimde– kapsanır!”

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? kısa ama dolu dolu bir iş. Ray Monk, her bölümün başında Wittgenstein’dan alıntı yapıp bölüm boyunca o alıntıyı didik didik etmek suretiyle adeta elimizden tutup Wittgenstein’la tanıştırıyor bizi.
Nasıl Okumalıyız? serisi hazırlanırken son derece basit ama yenilikçi bir fi¬kirden yola çıkıldı. Büyük düşünürler ve yazarlar için önceden hazırlanmış giriş metinleri çoğunlukla kısa yaşam öyküleri, eserlerin özeti veya bunların bir arada sunuldu¬ğu kitapçıklar şeklindeydi. Lakin Nasıl Okumalıyız, uzman gözüyle hazırlanmış bir kılavuzla birlikte okuru doğrudan eserlerle buluşturan bir seri. Bir yazarın dile getirdiklerini bü¬tünlüklü olarak anlayabilmek için kullandığı sözcüklere daha yakında zamandan bakmak ve bu sözcüklerin nasıl okunacağı¬nı bilmek gerektiği gerçeği, bu serinin ilk hareket noktasını meydana getirdi.

Simog Critchley
 

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? kitap özeti

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? pdf oku

Wittgenstein’ı Nasıl Okumalıyız? Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu