TYT Ders Kitapları

William Shakespeare Othello pdf indir

William Shakespeare Othello pdf indir, e-kitap bölümümüzde William Shakespeare Othello pdf indir başlığı ile kitap özetini paylaştık. William Shakespeare Othello pdf indir kitabın detayları yazımızda.. 

William Shakespeare Othello pdf indir

William Shakespeare, Othello, pdf, indir, e kitap, oku, dünyanın en iyi oyun yazarlarından biri olarak bilinen Shakespeare bunun yanı sıra şairdir. Othello İngilizce dilinin en iyi ürünlerinden biri olarak kabul edilir. Othello, William Shakespeare’in trajedi türündeki eserlerinden biridir.

Othello’nun olay dizisi, ilk kez 1565 senesinde basılan Cinthio veya Cintio olarak ünlenen Giovannİ Battista Giraldİ’nin Hecatomithi adlı yapıtının yedinci öyküsünden alınmıştır’; Düka ve Gratiano, Montano, Roderigo gibi Venedikli soylular dışındaki bütün önemli karakterler bu öyküde yer almışlardır. Yalnız Desdemona’nın adı Disdemona olarak geçer. Othello, öyküde Moro’dur, yani Mağriplidir. Öyküde Iago yine çavuştur (alliero), Cassio da bölük komutanı yüzbaşıdır (capo di squadra). EmiIia, çavuşun erdemli ve güzel karısıdır.

Othello PDF

DOsya Boyutu 7 MB

Başa dön tuşu