Çocuk Kitapları

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 80 sayfadan oluşan Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Friedrich Von Schiller tarafından kaleme alınan Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052492338 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

İsviçre´yi, İmparator 1. Albert adına yöneten Vali Gessler, düklük şapkasını Altdrof meydanında bir direğe astırır ve gelen geçenin buna selam vermesini emreder.

Tell, Gessler´in şapkasını selamlamadığı için tutuklanır. Tell´in okçuluktaki ününden haberdar olan Gessler, Tell´in oğlunun başına konulacak bir elmayı okla vuramaması halinde ikisini de idama çarptıracağını söyler. Tell bu güç işi başarır ve oğlunu yaralamadan elmayı ikiye böler. Lakin atışı yapmadan önce eline iki ok aldığını gören dük, bunun nedenini sorunca, Tell, ikinci oku oğlunun ölmesi halinde dükü öldürmek için kullanacağını söyler.

Bunun üzerine, dük tarafından hapse mahkum edilir ve bir kaleye gönderilir.

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Wilhelm Tell Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu