Çocuk Kitapları

Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Pdf indir

Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Kitabı 120 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları kitabı 13.50×21.50 cm‘dir. Şubat 2020 nolu ISBN numarasına sahip Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları kitabının yazarı Dursun Ege GöçmenVur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Yenilen değil, vazgeçen kaybeder!

Dursun Ege Göçmenin, 2018 Tudem Edebiyat Ödüllerinde üçüncülüğe değer görülen eseri Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası, çeşitli nedenlerle ötekileştirilmiş, çevreleri aracılığıyla dışlanmış çocukların büyüme ve kendileriyle barışma öykülerini hareketli bir kurguyla sayfalarına taşıyan, sazlı sözlü bir roman.

Akran zorbalığının yansımalarına değinerek farkındalık yaratan bu hassas kitap, yenmek-yenilmek, pes etmek-vazgeçmemek, iyilik-kötülük gibi kavramlar üzerine düşündürmeyi de ihmal etmiyor.

Adından ötürü akranlarının sürekli olarak alay ettiği Şahapın okul yaşamı bir hayli sancılıdır. Çocukluktan ilk gençliğe evrilmenin ruhunda kopardığı fırtınalar yetmezmiş gibi, bir de sürekli olarak ezik olarak anılmak dayanılır şey değildir. Neyse ki, sınıfa yeni gelen İpekle kurduğu dostluk kısa bir sürede hayata bakış açısını değiştirir; üzüntünün yerini neşe, hayal kırıklığının yerini ise umut alır. Zorbaların dünyasında mücadele ederlerken orkestra seçmelerinde elenen Şahap ve İpek bir seçim yapmak mecburiyetindedirler. Ya bir köşeye çekilip kaderlerine boyun eğecek veya hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışacaklardır. Eğer onları orkestraya almıyorlarsa, onlar da kendi orkestralarını kuracaklardır…

Ruhumuzun derinliklerine işleyen kimi yaraların yalnızca sevgi ve dayanışma yoluyla iyileşebileceğini anımsatan bu naif kitap, zorluklara göğüs gerebilmek için daima ileriye bakarak mücadele etmenin önemini vurguluyor.

Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası, karşı karşıya geldikları engellemelere rağmen hayallerine sımsıkı sarılan ve müziğin birleştirici gücüne sığınan Şahap, İpek ve diğer tüm çocuklar için neşe dolu bir umut hikâyesi!

Etiketler: Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Pdf oku , Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları pdf indir yandex, Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları pdf oku özet, Vur Patlasın Çal Oynasın Orkestrası Dursun Ege Göçmen Tudem Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu