Çocuk Kitapları

Viran Şatodaki Ejderhalar Pdf indir

Viran Şatodaki Ejderhalar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786059153485 sayfadan oluşan Viran Şatodaki Ejderhalar kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Terry Pratchett tarafından kaleme alınan Viran Şatodaki Ejderhalar isimli kitap 19.02.2016 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Viran Şatodaki Ejderhalar kitabını Mark Beech numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Viran Şatodaki Ejderhalar pdf oku indir.

Viran Şatodaki Ejderhalar pdf indir

Duyduk duymadık demeyin!
Ejderhalar Viran Şato’yu işgal etti!
Bir yeşil ejderha ailesi Viran Şato’yu kasıp kavururken binlerce kişi canlarını kurtarmak için çığlık çığlığa kaçışıyor.
Ortalık toza dumana bulanmışken Kral Arthur’un şövalyeleri ne mi yapıyor?
Hiç sormayın! Kimisi tatilde kimisiyse büyükannelerini ziyarette…
Neyse ki yedek bir zırh ve onu doldurmaya gönüllü olan Ralph adlı ufak bir çocuk var da ahali ejderhalara karşı tümden savunmasız değil.  

Cesur kahramanımız Ralph, Cuma şövalyesi Bugün ve sihirbaz Katakulli ile birlikte ateş üfleyen korkunç canavarları alt etmek üzere yola koyuldu bile. Ah, keşke bir de onları bekleyen o miniminnacık sürpriz ‘şey’den haberdar olabilselerdi…

Kıkırdamalarla dolu keyifli bir okuma deneyimi vadeden Viran Şatodaki Ejderhalar, fantastik ve bilim kurgu edebiyatının efsane yazarı Terry Pratchett’ın, 1960 senelerın ortalarında,  Bucks Free Press isimli yerel haftalık gazetede çalışan bir gazeteciyken genç okuyucular için kaleme aldığı hikâyelerinden derlenerek oluşturulmuş keyifli bir öykü kitabı.

İçinde ejderhalar ve sihirbazlar, belediye kurul üyeleriyle belediye başkanları, yaşadığı bahçeden bir an önce kurtulup dünyayı keşfetmek isteyen maceraperest bir kaplumbağa, gölde yaşayan bir canavar, ulaşımda devrim yaratacak bir icat peşinde koşturan bir mağara adamı ve tabii ki bolca sihir yer alıyor. Rivayet o ki, bu hikâyeler elliden fazla etkileyici kitaba imza atan dâhi yazarın kariyerinin de belkemiğini oluşturuyor.  

41 kitaptan oluşan müthiş başarılı DiskDünya serisinden tanıdığımız Carnegie Madalyalı usta öykücü Sör Terry Pratchett’tan, her biri birbirinden matrak, kargaşa ve heyecan dolu tam on altı harika hikâye…

Kılıç ve kalkanınızı kuşanın.
Macera başlıyor!..
“O kadar gülünç ki, kahkaha atarken kaşığımı düşürdüm!”
Kral Arthur

Viran Şatodaki Ejderhalar kitap özeti

Viran Şatodaki Ejderhalar pdf oku

Viran Şatodaki Ejderhalar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu