Edebiyat Kitapları

Var Olmak Ya Da Olmamak Pdf indir

Var Olmak Ya Da Olmamak pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 279 sayfadan oluşan Var Olmak Ya Da Olmamak kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Taşkın Tuna tarafından kaleme alınan Var Olmak Ya Da Olmamak isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Var Olmak Ya Da Olmamak kitabını 9786258062205 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Var Olmak Ya Da Olmamak pdf oku indir.

Var Olmak Ya Da Olmamak pdf indir

Hiç düşündünüz mü?
Anne ve babanızdan ikisi yahut biri olmasaydı veya içlerinden biri, bir başkasıyla evlenmiş olsaydı dünyaya gelmeyecektiniz. Buna göre sizin varlığınız, anne ve baba olarak iki insana bağlı. Ama annenizin de bir annesi ve bir babası olduğu gibi, babanızın da bir anne ve bir babaya sahip olduğu gerçeği karşısında, sizin doğumunuzda rolü olan bireylerin sayısı şimdi dörde yükselmiş oldu. Yani iki büyükbaba ile iki büyük annenin, annenizle babanızın doğumlarında söz sahibi olduğu ortaya çıkmış oluyor. Hikâye burada bitmiyor!
Bu silsileyi yüzlerce sene geriye alırsanız ihtimalin katlanarak arttığını göreceksiniz. Bu silsileyi bozacak bir olumsuzluk, mesela içlerinden biri eşiyle karşılaşmasaydı zincir kopmuş olacaktı. Bütün bu karşılaşmaları tesadüfle açıklamak olabilecek mü? Buna göre var olmak, varlık kazanmak sanıldığı gibi sıradan ve normal bir oluşum değil, aksine müthiş bir planlama ve tasarım olarak değerlendirilse bu yaklaşım yanlış mı olur? 
Aydın’da yaşayan bir köylü pazarda turp satarmış. Her zaman alışveriş yaptığı müşterisi, o gün köylüden yine turp almak istemiş ama turpların hep ufak olduğundan şikâyet edince köylü ona şöyle yanıt vermiş:
– Şikâyet etme ağam, turpun büyüğü heybede! 
Bizim heybemiz yok ama okuyacağınız bu kitapta büyük bir turp var!    
 

Var Olmak Ya Da Olmamak kitap özeti

Var Olmak Ya Da Olmamak pdf oku

Var Olmak Ya Da Olmamak Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu