Çocuk Kitapları

Van Masalları Pdf indir

Van Masalları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 448 sayfadan oluşan Van Masalları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. İrfan PolatDr. Yılmaz Önay tarafından kaleme alınan Van Masalları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Van Masalları kitabını 9786258055139 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Van Masalları pdf oku indir.

Van Masalları pdf indir

Propp, masalda yalnızca adlandırmaların değiştiği ve eylemlerin sürekli olarak sabit kaldığı fikriyle tezini inşa eder. Benzer bir biçimde günlük hayata da uyarlanabilecek bu yaklaşım, masalın da doğası ve gerçekliğiyle ilgisi yönünden mühimdir. Belki de masallarla alakalı sorulması gereken tek ve en mühim soru, davranış kalıpları sunan bir metin olarak masalın gerçeklikle örtüşüp örtüşmediği, bir başka ifadeyle masaldaki davranış kalıbının antik zamanlardan günümüze dünya çapında bir yerinin olup olmadığıdır.
69  Van masalının bulunduğu bu kitaptaki metinler de alışılagelen “masal” türünden farklı olarak bi hayli gerçekçi emsallari de içermektedir. Dr. Yılmaz Önay’ın arşiv kayıtlarında bulunan metinlerin yeniden gözden geçirilerek özenle seçildiği metinler, derlendiği yerel ağza sadık kalınarak kayda geçirilmiş ve okuyucuların dikkatine sunulmuştur.

Van Masalları kitap özeti

Van Masalları pdf oku

Van Masalları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu