Çocuk Kitapları

Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Pdf indir

Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Kitabı 112 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Haziran 2019 nolu ISBN numarasına sahip Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları kitabının yazarı İclal DikiciUzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Farklılıklara karşı ne kadar hoşgörülüsünüz?

Espritüel kişiliğini yazınına yansıtmayı başaran İclal Dikici’nin, Tudem Edebiyat Birincilik Ödülü’ne değer görülen öykü kitabı Bayan Pimpirik, gözden geçirilmiş metni, yeni kapak tasarımı ve Uzaylı Komşu adıyla yeniden raflardaki yerini alıyor.

9 yaş ve üzeri okurlarına, hayalden gerçeğe uzanan keyifli bir okuma macerası sunan bu sürükleyici kitap, yaşadığı mahallenin en sıradışı sakini olarak bilinen Bayan Pimpirik ve sevgili kedisi Pamuk etrafında gelişen hadiseleri konu ediniyor.

Mizahın şifresini çözen, birbiriyle geçişli on renkli öykünün roman tadında akıp gittiği Uzaylı Komşu; değişikliklara saygı duymanın ve hoşgörünün önemini kavratırken, önyargıların insan ilişkilerindeki yıkıcı etkisine gözleri üstüne topluyor.

Zordur toplum içinde farklı olmak. Oysa Bayan Pi için değişik olmak büyük bir bunun bunun yanındalık. Her gece bigudiyle sardığı mısır püskülü saçları, alacalı giysi ve şapkalarıyla enteresan ama tatlı bir profil çizen Bayan Pi yeryüzünde görüp görebileceğiniz en enteresan karakterlerden biri. Üstelik bu uğurda dışlanmayı, yalnız kalmayı hatta mahallenin delisi, uzaylısı, cadısı olarak adlandırılmayı bile göze alacak kadar cesur biri o. Yaşam görüşü alışılmışın çok dışında olsa da “elâlem ne der” korkusuyla yaşayacak bir insan değil Bayan Pi. Peki, ya siz? Farklılıklara hoşgörüyle yaklaşma hususunda ne kadar açık görüşlüsünüz?..

Merkezine taşıdığı sıradışı bir tiplemenin yardımıyla; özgüvenli olmanın insana neler katabileceğini gözler önüne seren Uzaylı Komşu, okurlardaki empati duygusunu tetikleyerek herkesin ilk kez kendi kişiliğine saygı duyması hususunda bilinç oluşturuyor.

Farklılıkların iç dünyamızı nasıl zenginleştirdiğine tanıklık ettiren kitap; yaşamı, çevreyi ve insan ilişiklerini ince ince eleştirerek, düşündürüyor.

Etiketler: Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Pdf oku , Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları pdf indir yandex, Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları pdf oku özet, Uzaylı Komşu İclal Dikici Tudem Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu