Pdf Kitap

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar Pdf indir

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Selçuk Aslan tarafından kaleme alınan Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 14 x 21.5 cm ebatındadır. Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar kitabını 9786052382608 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar pdf oku indir.

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar pdf indir

Uykusuzluk bir çok nedenle ortaya çıkabilir, fakat kronikleşen uykusuzluk çoğu kez uykuveyalma ve uykusuzluk neticesinde ertesi gün kendini kötü hissetme endişesı ile gelişir. Uyuyamayacağı endişesı ve beklentisi, kişiyi fiziksel ve ruhsal olarak gergin hâle getirir ve bunun neticesinde kişi gerçekten de uyuyamaz. Kişinin fazla istirahat etmesi ve uykusuzluk hususunda büyük bir endişe oluşturması sonuçta uykusuzluğu besler. 
 Psikiyatri uzmanı ve psikoterapist  Prof. Dr. Selçuk Aslan bu kitapta, uyku poblemlerinı tanımlıyor, bilimsel verilere dayanarak uykusuzluğa neden olan ruhsal poblemlerin çözüm metotlarını ve uygulanabilecek metotları bilişsel davranışçı yaklaşıma dayanarak tüm ayrıntı kısmıyla anlatıyor.
 Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar’da şu sorulara yanıtlar bulacaksınız:
Uykusuzluğa neden olan nedenler nelerdir?
Uykusuzluk ile baş etmek için düşüncelerinizi ve uyku hususundaki davranışlarınızı nasıl düzenlemeniz daha yararlı olur?
Uykusuzluk nasıl tedavi edileceğinde bilişsel davranışçı ve farkındalık (mindfulness) temelli teknikler nelerdir ve nasıl kullanılır?
Uyku ve rüyalar ile ilgili bilimsel gerçekler nelerdir?
Rüyalar insanın iç dünyasını nasıl yansıtır? Rüyaların manasına bilimsel olarak nasıl yaklaşılır?

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar kitap özeti

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar pdf oku

Uyku, Uykusuzluk ve Rüyalar Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu