Çocuk Kitapları

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) Pdf indir

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) kitabı 280 olarak çıkarılmıştır. Beyza Akyüz tarafından kaleme alınan Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) isimli kitap 9782328730623 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) kitabını 29.04.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) pdf oku indir.

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) pdf indir

UÇAN FARE İLE HAYALET HAYRİ SERİSİ (3 KİTAP)

1. Kitap: Karşılaşma
2. Kitap: Karla Karışık Olaylar
3. Kitap: Takım Ruhu

Uçan Fare ile Hayalet Hayri’den tıpır tıpır, kıpır kıpır bir macera serisi
 
Beyza Akyüz’ün matrak hikâyesi ve Gamze Erdoğan’ın ele avuca sığmaz fotoğraflarıyle geniş bir okur kitlesine ulaşan üç kitaplık “Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi” şimdi de özel kutulu setinde!
 
Farklılıkların zenginliğine ve dostluğa vurgu yapan bu neşeli seri, kendilerini gerçekleştirme yolunda birbirlerine kol kanat geren Hayri ile Avustralya’dan İstanbul sokaklarına taşınan uçan bir farenin karşı karşıya geldikları olağanüstü hadiseleri ve dayanışmalarını konu ediniyor.

Dinamik kurgusuyla çizgi film tadında bir okuma deneyimi sunan Uçan Fare ile Hayalet Hayri’nin serüvenleri, kıpır kıpır hikâyesinin satır aralarında; hayvanların doğal mekanlarından koparılması, doğaya saygı, arkadaş ilişkileri, okul yaşamı, meslek seçimi gibi mühim konulara dokunarak okurlarını düşündürüyor. 
 
Maceramız, çocukların okuldan sonraki uğrak noktası Dost Şekercisi’nde yaşanan unutulmaz bir karşılaşma ile başlıyor. Doğası gereği uçması gereken ama halen uçamayan Uçan Fare ile varlığı ile yokluğu pek belli olmayan Hayalet Hayri’nin yolları “tatlı” bir tesadüfle kesişiyor. Uçan Fare’nin, kendisini okula götürmesi için Hayri’yi ikna etmesinin ardından bu “masum” suç ortaklığı ikisi için de keşiflerle dolu bir dostluğa dönüşüyor. Uçan Fare okulun, Hayalet Hayri de okul dışındaki yaşamın tadını almaya başlıyor. Felaketleri bir mıknatıs gibi üzerlerine çekme hususunda kimselerin ellerine su dökemeyeceği iki kafadar her seferinde kendilerini bambaşka bir maceranın tam ortasında buluyor…
 
Farklı kültürleri kucaklayan misafirperver sakinleri, büyük mağazalara direnen kadirşinas esnafı, renk renk evleri, her köşesi ayrı bir cümbüşe açılan irili ufaklı sokaklarıyla mahalle kültürüne nostaljik göndermelerde bulunan “Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi”, okurlarını, İstanbul’un en kadim semtlerinden birisi olan Balat’ta keyifli bir gezintiye çıkarıyor. 

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) kitap özeti

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) pdf oku

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi (3 Kitap) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu