Tarih Kitapları

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu Pdf indir

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu kitabı 432 olarak çıkarılmıştır. Fuat Uçar tarafından kaleme alınan Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu isimli kitap 9789752552487 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu kitabını 17.03.2009 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu pdf oku indir.

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu pdf indir

Bu kitap, ilk çağdaş Türk Milliyetçisi olan ve Türk milliyetçiliğini entelektüel bir bakış açısıyla ele alan “Unutulan Adam” Yusuf Akçura’ nın bundan 105 yıl önce ortaya koyduğu fikir akımı olan “ÜÇ Tarz-ı Siyaset’i “ Genç nesillere aktarabilmek, şimdilerde ülkemizin içinde bulunduğu sosyal, kültürel ve siyasal poblemlerin tarihsel nedenlerine ışık tutabilmek maksadıyla hazırlanmıştır.
Yirminci Yüzyılın hemen başlarına, Osmanlı Devleti’nin karanlık günlerine geri dönecek olursak, Yusuf Akçura’nın kelimelerine eklediği, ortaya koyduğu sorunlar şimdilerde hala devam ederken, Akçura 105 yıl öncesinde ne düşünüyordu? İşte bazıları;
-Avrupa, Osmanlıcılık fikriyle Türkiye’yi tam bir koloni olarak kullanmak istemektedir.
-Başa getirilecek Türk olmayan hainler, Avrupa’nın her türlü malını ülkeye sokarak ekonomiyi öldürecek ve millet ezilmeye başlayacaktır.
-Azınlıkların devletin yönetimini ele geçirme çabalarının önü alınamamaktadır.(Bu amaçla 450 tane azınlık vakıf derneği bulunmaktadır.)
-Ülkenin üniter yapısını savunan yalnızca Türkler’dir. Vatanın bekası için Türklerin azminin artırılması ve teşviki zorunludur.Bu nedenle yönetimin baştan aşağı Türkleştirilmesi gerekir.
-Türklüğün ve Türk tarihinin İslamiyet’ten öncede var olduğu bilinmektedir.
-Rusya çok kuvvetli bir devlettir. Lakin yıkılamayacak bir kale değildir.
-Rus ihtilali’nin başarılı olması halinde, Orta Asya Türkleri’nin durumu ile ilgili Bolşevikler’in tutumunu öğrenmek istiyorsanız Ağustos 1916’da Zurih’de Lenin ile görüşmede bulunmuştur.
ABD’li yazar C.W Hostler, sosyalistler için “1848 Komünist Manifestosu” nasıl ise Üç Tarz-ı Siyaset’te Türkçüler için aynısı demektir. Yine bir Tatar gazetecide o zamanda “Üç Tarz-ı Siyaset’in80 cilde eş değer bir eser olduğunu söylemiştir.

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu kitap özeti

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu pdf oku

Üç Tarz-ı Siyaset Türkçülüğün Manifestosu Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu