Tarih Kitapları

Türk’ün Türk’le Savaşı Pdf indir

Türk’ün Türk’le Savaşı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 303 sayfadan oluşan Türk’ün Türk’le Savaşı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Bekir Biçer tarafından kaleme alınan Türk’ün Türk’le Savaşı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Türk’ün Türk’le Savaşı kitabını 9786051967875 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk’ün Türk’le Savaşı pdf oku indir.

Türk’ün Türk’le Savaşı pdf indir

Tarih çoğu zaman tarihçilerin yorumlarından ibarettir. Tarihçi kendi dünya görüşü çerçevesinde tarihi bilgiyi yorumlar ve şekillendirir. Günümüz tarih yazımında en etkili siyasi düşünce milliyetçiliktir. Genelde her ülkenin tarihçisi tarihi kendi milli menfaatlerine göre yazar ve yorumlar. Bu nedenle tarihin tahribat ve tahrifatında en etkin unsur tarihin ideolojik okumaya ve yorumlamaya tâbi tutulmasıdır.

Türk tarihini okuyan herkes bilir ki kimi zaman Türk tarihi Türklerin Türklerle savaşından ibaret olmuştur. Türk boyları, kavimleri ve devletleri tarihleri boyunca en fazla birbirleri ile savaşmıştır. Türkler en kanlı savaşları birbirlerine karşı yapmıştır. Başka kavimlere ve dinlere karşı daha hoşgörülü olan Türkler kendilerine karşı çok acımasız olmuş ve büyük kıyımlar yapmıştır. Türklerin kurdukları devletlerin hemen çoğunu yine Türkler yıkmıştır. Bu nedenle Türk tarihini yalnızca milliyetçi perspektiften yorumlamak yanıltıcı bir kurgudur.

Bu kitapta mûteber kaynaklardan yapılan alıntılarla Türklerin Türklerle yaptığı savaşlar kronolojik olarak bir araya getirilmiştir. Bu çalışmanın amacı Türk tarihini kendi gerçekliği içinde yansıtmak ve tarihsel zaafiyetlerimizin çözümüne katkı sağlamaktır.

Türk’ün Türk’le Savaşı kitap özeti

Türk’ün Türk’le Savaşı pdf oku

Türk’ün Türk’le Savaşı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu