Tarih Kitapları

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler Pdf indir

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 176 sayfadan oluşan Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Emine Uyumaz tarafından kaleme alınan Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler kitabını 9786055506643 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler pdf oku indir.

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler pdf indir

Siyasî ve kültürel anlamda bir devleti var eden, onu devlet yapan ve karşısındakine iyi biçimde tanıtan en mühim özelliklerden biri diplomatik münasebetlerdir. Taraflar arasında bu ilişkiyi sağlayan mühim unsurlardan birisi ise elçilik ilişkisidir.

Biz bu araştırmamızda İslâmiyet öncesi ve sonrası Türk tarihi içinde bir köprü görevi gören Selçuklu Hanedanlığı’nın bir kolu olan ve XI. yüzyılın sonları ile XIV. yüzyılın başlarında Küçük Asya (Anadolu) yani bugün üzerinde yaşadığımız coğrafyada hüküm süren Türkiye Selçuklu Devleti’nin elçiler vasıtasıyla kimlerle, hangi maksat ve şartlarda diplomatik temaslarda bulunduğunu saptamaya çalıştık. Böylelikle Türk tarihindeki diplomatik, kültürel ve siyasî teşkilatlanmanın devamlılığını dönemin kaynaklarının el verdiği ölçüde sergilemek ve bu husustaki bir boşluğu doldurmak istedik.

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler kitap özeti

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler pdf oku

Türkiye Selçuklu Devleti’ne Gelen ve Giden Elçiler Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu