Akademik Kitaplar

Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Pdf indir

Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Bilgi Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Kitabı 232 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Ekim 2011 nolu ISBN numarasına sahip Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi kitabının yazarı Doğan AksanTürkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Kitabı Pdf indir

Yabancı dillere tutkunluğumuzdan ve yüzseneler boyu kendi dilimizi ufak görerek ona, gereken ilgiyi göstermememizden ötürü, kimi kavramlarda eksiklerimiz ve dili yozlaşmaya götüren tutumlarımız oldu. Bugün de aynı yöndeki kimi gelişmelere tanık oluyoruz. Ama, dilimizin geçmişine, günümüz Türkçesinin derinliklerine inenler, ne engin bir deniz karşısında bulunduklarını basit bir şekilde anlayacaklardır.

Profesör Doğan Aksan, bu kitapta sözvarlığımızın öğelerine ve sözdizimimize bu açıdan yönelmiş, sözcükbilim, anlambilim ve yer yer edimbilim yönünden eğilmiştir. Beliren nitelikleri ve dilbilgisi kitaplarında yer verilmeyen veya pek azına dolaylı değinilen anlatım şekillerini ele almıştır.
Türkçenin Zenginlikleri, İncelikleri, anadilimizin bugününe ve eski dönemlerine eğilmek isteyen araştırıcıların bunun yanında, öğretmen, öğrenci, dil meraklıları ve Türkçede derinleşmek isteyen yabancılar için yararlı olacak bir araştırma.

Etiketler: Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Pdf oku , Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi Pdf kitap indir, Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi pdf oku ücretsiz, Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi kitap indir ücretsiz, Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi pdf indir yandex, Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi pdf oku özet, Türkçenin Zenginlikleri İncelikleri Doğan Aksan Bilgi Yayınevi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu