Tarih Kitapları

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre Pdf indir

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 128 sayfadan oluşan Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Erkan Göksu tarafından kaleme alınan Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre kitabını 9789752430662 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre pdf oku indir.

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre pdf indir

ASIRLARA UZANAN TÜRK SANATI: SAVAŞ…
Türk tarihçiliğinin son haftalardaki en mühim isimlerinden Erkan Göksu, Sun-Tzu’nun Savaş Sanatı’ndan aldığı ilhamla Türklerin mesleği olan savaşın, düşünce boyutundaki izini sürüyor.
Kitap ilk kez savaş ve sanatına dair nitelikli ve incelikli bir araştırmanın sonucu olarak şiddet olgusundan başlayıp Sun-Tzu’nun eserinin yansımalarına, bir İslam/Türk Savaş sanatının varlığına ve Türklerin savaşa nasıl baktığına dair en veciz ifadeleri barındıran Kutadgu Bilig’den önce savaş üzerine yazılmış eserlere eğiliyor. Ardından Kutadgu Bilig’in hikmetli satırları arasına gizlenmiş olan Türk savaş sanatını da tüm sırlarıyla birlikte meraklı zihinlere sunuyor.
11. yüzyılda Yusuf Hâs Hâcib tarafından kaleme alınan Kutadgu Bilig, Türk devlet ve toplum düşüncesini en açık ve sade biçimde görülmektediran eserlerin ilkidir. Bu eser Türklerin ahlâk, siyaset ve hukuk anlayışlarını son derece felsefî bir derinlikle, kendine özgü üslubuyla anlatır. Kutadgu Bilig’de savaş, “bilgisiz ve kötülere, anlaşmak istemeyen, adaletsizlik yapan düşmanlara karşı başvurulacak son çare” olarak değerlendirilir. Yusuf Hâs Hâcib bu eserinde savaşa dair görüşlerini sunarken Türklerin savaşla olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğine bi hayli zengin bir perspektiften bakar.
Erkan Göksu da bu 1000 yıllık eserden yola çıkarak Türk savaş düşüncesi üzerine titizlikle yaklaşıyor ve önceden benzeri görülmemiş bir kaynak görülmektedirtıyor. Bu eser tarih boyunca en korkulu savaşçı milletler arasında anılan Türklerin savaşa nasıl baktıklarını, savaşın öncesinde ve ardından önem verdiklerini, savaş sırasında nasıl davranmaları gerektiğini bilge Yusuf Hâs Hâcib’in Kutadgu Bilig’inde geçen hikmet dolu ifadelerle aktarıyor.
Türk Savaş Sanatı, ilk cümlesinden son cümlesine dek her yönüyle ilham veren bir çalışma.

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre kitap özeti

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre pdf oku

Türk Savaş Sanatı / Kutadgu Bilig’e Göre Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu