Tarih Kitapları

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Pdf indir

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 168 sayfadan oluşan Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Yener Özen tarafından kaleme alınan Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21.5 cm ebatındadır. Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi kitabını 9786059444958 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi pdf oku indir.

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi pdf indir

Türk milleti yeryüzünde daim ve kaim kalabilmemin yolunu dil ve töre ögelerinden mürekkep hars (kültür) ile olabileceğini Orhun Yazıtlarında dile getirmiştir. Kültür kimliği, kimlik de kültürü besledikçe sarsılmaz bir değerler ağının oluşacağını, bu değerler ile yarını mamur edeceğini bilegelmiştir.
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa Nutuk’ta bu durumu şöyle dile getirir: Kültürdeki sürekli olaraklik, milletin devamlılığı ilkesinin yegâne temel taşıdır. Kültür tekrar edildikçe çoğalır, güçlenir ve büyür. İşte bu nedentendir ki; “Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini, merasimi kim bozabilir.” sözüne vurgu yaparak kültürü daim kılarsak, kimliği her zaman unutmadan taşıyabileceğimizi vurgulamıştır.
Kimlik ve kültür, değerleri besler; değerler de kimliği ve kültürü şekillendirir. Ahmet İnam bir söyleşisinde değerlerin ne olduğunu veciz bir biçimde şöyle ifade etmiştir: “Değerler neye değer veya değmeli? Değerler yere değmeli, değerlerimiz ele değmelidir, değerler tene değmeli, değerler içe değmelidir, değerler yola değmelidir, değerler göğe değmelidir, değerler cana değmelidir, değerler maneviyata değmelidir, değerlerimiz, tabi ki akla değmelidir ve değerlerimiz yaşamın kendisine değmelidir.”

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi kitap özeti

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi pdf oku

Türk Milli Kültüründe Kimlik ve Değerler Psikolojisi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu