Çocuk Kitapları

Türk Masalları Pdf indir

Türk Masalları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Türk Masalları kitabı 336 olarak çıkarılmıştır. Ignacz Kunos tarafından kaleme alınan Türk Masalları isimli kitap 9786053046769 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Türk Masalları kitabını 12.10.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Masalları pdf oku indir.

Türk Masalları pdf indir

Türk Masalları
 
Çocuk dünyasının ufkunu genişleten, hayal gücünü renklendiren masallar bir kültürün izlerini nesiller boyu aktarmayı sağlayan en mühim eserlerdendir. Geçmişten günümüze anlatılmış, nesilleri büyütmüş bu masalların en mühim özelliği ülkemizin topraklarında ses bulmuş olması. Ejderhalar, peri kızları, devler, sultanlar, sihirli halılar, konuşan hayvanlarla dolu her hikâye, çocukları büyülü bir yolculuğa çıkarırken büyükleri de kendi çocukluklarını hatırlayacakları nostaljik bir gezintiye götürecek.
Hayatını Türk halk edebiyatının derlenmesine, lehçe ve diyalektlerinin öğrenilmesine adamış bir bilim insanı olan Ignácz Kúnos’un derlediği Türk Masalları, çocuklarımıza bırakabileceğimiz eşsiz bir hazine.
Türk dili, kültürü ve halk edebiyatı üzerine kıymetli eserlere imza atan Macar Türkolog Ignácz Kúnos’un derlediği Türk Masalları, Artemis Yayınları tarafından yayınlandı. Yazarın Anadolu’da geçirdiği seneler ve yaptığı mühim çalışmalar sonucu derlediği 44 masal, sözlü edebiyatın en kıymetli hazinelerinden masallarımızın zamana yenilmesine engel olarak kültürel mirasımızı yeni nesillere aktarabilmemize olanak sağlıyor. Ejderhalardan devlere, peri kızlarından sultanlara bir çok yerli motifle dolu hikâyeler, her yaştan okuru tanıdık ama sihirli bir yolculuğa götürecek.

Türk Masalları kitap özeti

Türk Masalları pdf oku

Türk Masalları Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu