Akademik Kitaplar

Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir

Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nobel Akademik Yayıncılık aracılığıyla çıkarılan Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı 470 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Aralık 2018 nolu ISBN numarasına sahip Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık kitabının yazarı İsmail DoğanTürk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık PDF indirebilirsiniz. 

Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Kitabı Pdf indir

Bu çalışma, “Eğitimin Sosyal ve Tarihi Temelleri (ESTT) Anabilim Dalı”na vakfedilen uzun senelerın tecrübe ve birikiminin bir ürünüdür. Eğitimi, Tarih, Felsefe ve Sosyoloji disiplinlerinin tecrübe ve tahlil denemesine uygun hâle getiren bu alan, eğitim bilimlerinin özel bir alanı olarak bu yapı ve işleviyle disiplinler arası çalışmanın da Türk üniversitelerinde kadim bir örneğini teşkil eder. Böyle bir akademik tecrübe ile eğitimi ve eğitim olgusunu sayısal düzlemde anlama ve açıklama gibi tek boyutlu, indirgemeci ve öykünmeci girişimler yerine sosyolojik ve kültürel bağlamı esas alan eklektik ve yorumcu bir yaklaşım denenmektedir. Türk Eğitim Tarihi, bu tür bir akademik çalışma alanına çok zengin bir malzeme sağlamaktadır.

Bu kitap, Türk eğitim yaşamının tarihsel bağlamda yaşanan zengin tecrübe ve birikiminde pay sahibi olan temel unsurlarını, kurum ve kuruluşları; mütefekkir ve aydınları; Türk eğitim düşünce ve geleneğini ESTT ekseninde inceleyen ve takdim eden bir çalışmadır. Tarihte ve Türk Eğitim Tarihi’nde Araştırma Yöntem ve Teknikleri, Türk Eğitiminin Karakteristik Dönemleri ve Gelişme Eğilimleri, Türk Eğitiminin Öncü ve Bilge Şahsiyetleri, Cumhuriyet öncesinde Üniversite (Darülfünun) Girişimleri, Türk Dünyası Eğitim Birliği, Bilimin Coğrafi Hareketlilik Kabiliyetinde Türklerin Yeri, Kadın Eğitiminin Tarihsel Gelişimi gibi konular bu kitabın özgün bölümleri olarak öne çıkmaktadır.

Etiketler: Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Pdf oku , Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık Pdf kitap indir, Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku ücretsiz, Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık kitap indir ücretsiz, Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık pdf indir yandex, Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık pdf oku özet, Türk Eğitim Tarihi İsmail Doğan Nobel Akademik Yayıncılık kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu