Pdf Kitap

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla Pdf indir

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 486 sayfadan oluşan Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun tarafından kaleme alınan Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatındadır. Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla kitabını numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla pdf oku indir.

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla pdf indir

Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla Türk Dili Tarihi, çok geniş bir alana yayılan dilimizin hikayesidir. Bilinmeyen zamanlardan de çok uzun, uzak ve çetin yollarında kaybolmadan yirminci yüzyıla ulaşmaya çalışan bir tarih ve dil yolculuğu. En kısa dönemler, Sakalar, Hunlar, Köktürkler, Uygurlar, Karahanlılar, Kıpçaklar, Çağatay ulusu ve Oğuzlar… Binlerce anıt, yazıt, eser ve belge… Bunlar üzerinde yapılan yüzlerce araştırma. İşte kitapta bulabileceğiniz konular bunlardır.
Her dil dönemini hazırlayana tarihi zemin, her dönem ile ilgili genel bilgiler, dönemin eserleri ve bu eserler üzerinde yapılan çalışmalar ve nihayet dönemin dil özellikleri: Ses ve şekil özellikleri, söz varlığı.

Bu kitap yalnız Türk Dil Tarihi derslerinde değil; Köktürk, Uygur, Karahanlı, Harezm-Kıpçak, Eski Anadolu, Çağatay ve Osmanlı dönemleriyle alakalı derslerde de yararlanılabilecek biçimde hazırlanmıştır. Sadece bir ders kitabı değil; bunun yanı sıra Türk dil, kültür ve tarihiyle ilgilenen herkesin başvurabileceği bir temel kitaptır.

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla kitap özeti

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla pdf oku

Türk Dili Tarihi / Başlangıçtan Yirminci Yüzyıla Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu