Akademik Kitaplar

Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Pdf indir

Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kabalcı Yayınevi aracılığıyla çıkarılan Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Kitabı 969 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi kitabı 13.50×20.00 cm‘dir. 9789759972011 nolu ISBN numarasına sahip Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi kitabının yazarı Jean DenyTürk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi PDF indirebilirsiniz. 

Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Kitabı Pdf indir

Türkçe üzerine Türk ve yabancı bir çok yazar aracılığıyla dil bilgisi kitabı yazılmış ve yazılmaktadır. Özellikle Türkçenin kaideleri ve işleyiş mantığı, her zaman yabancı dil uzman kişilerında hayranlık uyandırmıştır. Yabancı dil uzman kişilerının bu hayranlığı Türkçenin hem bir yabancı gözüyle incelenmesini hem de başka diller ile karşı karşıya geldirılmasını sağlamıştır. Bu araştırmalar yalnızca yabancı dil uzman kişilerı için değil, bunun yanı sıra kendi ana dili üzerine çalışan dil uzman kişilerı için de bir zenginlik olmuştur.

Balık, içinde olduğu denizin farkında olmaz imiş. DENYnin bu çalışması arada bir bir Türkün kendi dilini kullanırken farkına varmadığı ayrımları arada bir de notlamaya gerek duyulmayan bir yöredeki deyim ve atakelimelerini bulma imkânı vermiştir. Bu yönüyle kitap yalnızca bir dil bilgisi kitabı niteliği taşımayıp bunun yanı sıra bir kültür aktarıcısı olmuştur. İçindeki bilgiler bugün de geçerli olmakla birlikte verilen örneklerde dönemin ses değişmeleri bire bir korunmuş ve böylece o dönemin telaffuz ayrıntı kısmının de tanınması ve bilinmesinin sağlanması düşünülmüştür. Bunun yanında bu kitap hem konuları işleyiş sırası hem de içerik bilgisi olarak Türk dil bilgisi yazarlığının oluşmasında bir başlangıç olmuştur.

Bu kitabı okurken yalnızca bir yabancının gözüyle Türkçeye bakma imkânı bulmayacak bunun yanı sıra eleştirileri ile kitabın her yerinde varlığını hissettiren ve çeviri esnasında Jean DENY ile bir araya gelmiş olan Ali Ulvi ELÖVEyi de tanıma imkânı bulacaksınız.

Etiketler: Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Pdf oku , Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi Pdf kitap indir, Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi pdf oku ücretsiz, Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi kitap indir ücretsiz, Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi pdf indir yandex, Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi pdf oku özet, Türk Dil Bilgisi Jean Deny Kabalcı Yayınevi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu