Çocuk Kitapları

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) Pdf indir

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 866 sayfadan oluşan Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hasan Latif Sarıyüce tarafından kaleme alınan Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16.5 x 23 cm ebatındadır. Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) kitabını 9786053701446 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) pdf oku indir.

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) pdf indir

İki cilt olarak yayına giren bu çalışma, başlangıcı 1070’li senelera uzanan çocuk ve gençlik edebiyatımızın tanıtımını ve ‘varlığını’ ortaya koymayı amaçlamaktadır. Çocuk edebiyatının önemi, geçirdiği evreler, çocuk edebiyatının türleri ve emsallari, çocuklar için yazanların yaşam öyküleri, eserlerinin listesi, yazdıklarından örnekler bulunmaktadır…
Kitap geniş çerçeveli bir tanıtım kitabı olmasına karşın bir eleştiri kitabı değildir. Eleştiri eleştirmenlerin işidir. Çocuk edebiyatımız başlangıcından bu yana eleştirmenlerinden yoksundur. Yakın gelecekte çocuk kitaplarını da okuyup eleştirenlerin çıkması dileğimizdir.
Kitap, Türk çocuk edebiyatına kaynaklık etme amacını da gütmektedir. Üniversitelerimizin eğitim fakültelerinde, eğitim yüksek okullarında çocuk edebiyatı diye bir ders okutulmaktadır. Aynı ders kız meslek liselerinde de okutuluyor. Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi, buralarda okuyan öğrenciler için kaynak kitap olma amacını da gözetmiştir.

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) kitap özeti

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) pdf oku

Türk Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ansiklopedisi (2 Cilt Takım) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu