Çocuk Kitapları

Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf indir

Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı 48 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitabı 15.00×21.00 cm‘dir. Nisan 2019 nolu ISBN numarasına sahip Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitabının yazarı Güzin ÖztürkTumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Alsak alsak, ne alsak?

Kuş Olsam Evime Uçsam’la tanıdığımız ödüllü yazar Güzin Öztürk’ün yeni kitabı Tumpatumpa Sakın Kaybolma, koca bir eşya yığınının ortasında kalan insanı küçücük bir karınca gibi hissettiren, tüketim toplumuna yönelik bir kara mizah anlatısı.

Üretmeden harcama, hep daha fazlasına sahip olma arzusu yüzünden her şeyi göze alma gibi çağımızın mühim poblemlerinı, yani aslında tüketim çılgınlığını eleştiren ve bunu, evin içine eşyalar yığarak absürt bir kurgu içinde işleyen öykü, genç illüstratör Emre Karacan’ın çizimleriyle renkleniyor.

Yetişkinlerin dur durak bilmeyen, hatta çoğu zaman yersiz olan alışveriş alışkanlıklarını nüktedan bir dille eleştiren bu düşündürücü kitap, sekiz yaş ve üzeri okurlarına bilinçli tüketim hususunda farkındalık kazandırıyor.

Dolu, dolu, dolu! Efe’lerin evi eşya dolu. Üstelik öyle böyle değil! Odalar dolu, masaların üzeri dolu, kapılar dolu, yer gök eşya dolu. Neden mi? Çünkü Efe’nin annesi ve babası, o enteresan ve de sihirli (!) kartı tercih ederek sürekli olarak alıyor da alıyor, alıyor da alıyor… Hem de hiç ihtiyaçları olmayan onlarca, yüzlerce şeyi. Peki, bunca şey evlerine nasıl mı sığacak? Acaba yeni bir ev mi alsalar? Belki inanmayacaksınız ama, Efe’nin kıpırdayacak yeri yok. Üstüne üstlük, çok sevdiği oyuncağını da hiçbir yerde bulamıyor. Varsın olsun, onun da mı yenisini alsın diyorsunuz? Ama ya o eskisini istiyorsa?..

Alışveriş bağımlılığına kapılan ebeveynleri ve bu durumdan etkilenen çocukları gülünç ama gerçekçi bir hikâyede buluşturan Tumpatumpa Sakın Kaybolma, ihtiyaç dışı alışverişin birey ve toplum üzerinde yarattığı ekonomik, sosyolojik ve psikolojik olumsuzluklara vurgu yaparak, tüketim alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemizi öneriyor.

Etiketler: Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf oku , Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf indir yandex, Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları pdf oku özet, Tumpa-tumpa Sakın Kaybolma Güzin Öztürk Tudem Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu