Çocuk Kitapları

Treni Durdurun Pdf indir

Treni Durdurun pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Treni Durdurun kitabı 240 olarak çıkarılmıştır. Geraldine McCaughrean tarafından kaleme alınan Treni Durdurun isimli kitap 9786053604167 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Treni Durdurun kitabını 05.01.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Treni Durdurun pdf oku indir.

Treni Durdurun pdf indir

Tuhaf Bir Yaz Tatili’nin yazarından nefes nefese okunan, sürprizlerle dolu bir roman…
1893 Cissy ve ailesi için çiçeği burnunda bir yaşamın başladığı yıl olacaktı. Devletin Oklahoma’yı yerleşime açmasıyla bölgeye akın eden binlerce göçmenin arasında Cissy ve ailesi de vardı.
Yolculuk çok zor şartlarda başladı. Yaz sıcağında bir trene doluşan insanlar saatlerce yol gittiler. Sonra da yetkililer tarafından kasaba olarak tespit edilen bomboş bir arazide trenden indiler. Etrafta incecik akan bir nehirden başka bir şey yoktu. Lakin yerleşimciler umutsuzluğa kapılmak yerine azimle işe giriştiler ve kendi kasabalarını inşa etmeye başladılar. Şartlar ne kadar zor olursa olsun, geleceklerinin göz alıcı olduğunu düşünüyorlardı.
Cissy’nin ailesi ve diğer kasabalılar doğayla zorlu bir mücadeleye girişmişken, karşılarına hiç akıllarına gelmeyen bir engel çıktı. Demiryolu şirketi onlara verilen arazileri ele geçirmek istiyordu ve onları buradan kaçırmak için her şeyi yapacaktı. Şirketin yaptığı ilk iş, trenin bu kasabada durmayacağını ilan etmek oldu. Bu olabilecek en kötü şeydi. Tren olmadan hayatta kalmaları imkânsızdı.
Treni Durdurun Cissy ve ailesiyle birlikte, Amerika’nın zorlu toprakları üzerinde kendilerine bir yaşam inşa etmeyi başaran bireylerin öyküsünü anlatıyor.

Treni Durdurun kitap özeti

Treni Durdurun pdf oku

Treni Durdurun Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu