Edebiyat Kitapları

Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları Pdf indir

Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları PDF

Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Nesil Yayınları aracılığıyla çıkarılan Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları Kitabı 280 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları kitabının yazarı Yasemin DoğanTozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları PDF indirebilirsiniz.

Tozkoparan Yasemin Doğan Nesil Yayınları Kitabı Pdf indir

Ben Mehmet Yahya Usta. Bin yaşındayım, belki de daha fazla. Yerde yatansa İskender, benden bir yaş büyük. Yay ustası zanneder beni insanlar. Oysa ben gönüller yapar, kalpler onarırım. Kör zanneder beni insanlar, ben görmek için göze gerek olmadığını bilirim.

İskender mi? Onu tanırsınız siz. İlkin Bedirde vurulup düştü. Yirmi birdi yaşı. Kartalları korkutan bakışları vardı. Uhudda ok değdi kalbine bu kez, yirmi birdi yaşı. Öldü sandı insanlar onu. O, dirildi her seferinde. Hayberin kapısını söken Alinin sağ yanındaydı tekrar vurulup düştüğünde. Kumandan Tarıkın yaktığı gemilerden birinde askerdi. Kudüste Selahaddinin ordusundaydı. Malazgirtte Alparslanın cengâveriydi, yirmi birdi yaşı. “Döne döne cenk etti de öyle vuruldu.” dedi kardaşları.

Her vurulduğunda kalktı ayağa İskender. Vuruldukça çoğaldı. Çünkü, bir fikirdi İskender. Ben Mehmet Yahya Usta. Bin yaşındayım, belki de daha fazla. Burada yatansa İskender. Benden bir yaş büyük. Ben kalp onaranım, gönül yapanım. O, bileğiyle meydan inleten, cesaretiyle arş titreten. Öldü dediler onun için, yalan…

O, buradan gün batımına kadar kahraman.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu