Çocuk Kitapları

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) Pdf indir

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786254056376 sayfadan oluşan Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Mark Twain tarafından kaleme alınan Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) isimli kitap The Adventures of Tom Sawyer dilinde ve Ciltli ebatındadır. Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) kitabını 23.09.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) pdf oku indir.

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) pdf indir

Mark Twain’in en bi hayli beğeni alan yapıtlarından birisi olan Tom Sawyer’ın Maceraları çocukluğun masum, güvenli ve müthiş maceralarla dolu evrenine bir övgüdür. Roman Mississippi Nehri kıyısındaki ufak bir kasabada, belirtilmeyen bir zamanda geçer. Lakin okur evlerde siyahi kölelerin bulunmasından hikâyenin 1830’larda veya 1840’larda geçtiği sonucuna varabilir. Herkesin herkesi tanıdığı, yetişkinlerin çocukları eğitmek ve disipline sokmak için birlikte çalıştıkları bu ufak kasabada, herkes göründüğü gibi midir? Roman insan doğasının ikiyüzlülüğünü, bencilliğini, maddi değerlere düşkünlüğünü ve Amerikan taşrasındaki ufak kasaba ruhunu müthiş biçimde yansıtır.
Twain, iyi kalpli, fakat her daim yaramazlık peşindeki Tom ve dostlarının maceralarını gerçekçi bir dille aktarırken, alışılmış terbiyeli ve örnek çocuk imgesini de yıkar. Yapıtın kuşaklar boyu her yaştan okura hitap etmesinin sırrı, belki de çocuk aklının nasıl işlediğini bize hatırlatmasında; yetişkin dünyasından ansızın çocukluğa ışınlanmanın paha biçilmez değerinde yatar.

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) kitap özeti

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) pdf oku

Tom Sawyer’in Maceraları (Ciltli) Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu