Edebiyat Kitapları

Tırışkadan İşler Pdf indir

Tırışkadan İşler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Tırışkadan İşler kitabı 416 olarak çıkarılmıştır. David Graeber tarafından kaleme alınan Tırışkadan İşler isimli kitap 9786051855899 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Tırışkadan İşler kitabını 24.03.2021 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tırışkadan İşler pdf oku indir.

Tırışkadan İşler pdf indir

Dürüst olun, yapmakta olduğunuz iş aniden yok olsa, hayattan bir şey eksilir mi? 
London School of Economics’te öğretim kullanıcı hesabı yapmış olan, antropolog ve anarşist aktivist David Graeber (1961-2020), Tırışkadan İşler’de, kimseye faydası dokunmayan, hiçbir anlamı olmayan, hatta belki varlığıyla topluma zarar veren işleri didik didik ediyor ve bunların kuşaklar boyunca nasıl katlanarak çoğaldığını, cesurca ve sağlam değerlendirmelerle ortaya koyuyor. David Graeber’in, bu kitabın temelini oluşturan “Tırışkadan İşler Üzerine” başlıklı makalesi, 2013’te, yayına girdiği an milyonların dikkatini çekmişti. Bankacılardan avukatlara, iletişimcilerden sivil toplum çalışanlarına hemen her sektörden bir çok insan, yazara içinde bulunduğu durumu anlatmak için e-postalar göndermişti. Makalenin bu denli büyük bir sarsıntı yaratmasının nedeni, yapmakta olduğu işin tırışkadan olduğunu aslında herkesin bilmesi, dile dökülemese de bunun içten içe hissedilmesiydi.
“Occupy Wall Street” hareketinin de öncülerinden olan David Graeber, açık ofislerin kuytularında, plazaların koridorlarında, etrafında olup bitenle biraz olsun ilgilenen çalışanların birbirlerine fısıldadıkları malumu, Tırışkadan İşler’de yüksek sesle ilan ediyor. Bununla da kalmayarak topluma, kamu kurumlarına, şirketlere ve bireylere, içine sıkıştıkları bu sistemden kurtulmanın şaşılacak kadar basit bir yolunu da anlatıyor… İnsanlık, tırışkadan işlere mahkûm değil…

Tırışkadan İşler kitap özeti

Tırışkadan İşler pdf oku

Tırışkadan İşler Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu