Edebiyat Kitapları

Tilki 8 Pdf indir

Tilki 8 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786257314046 sayfadan oluşan Tilki 8 kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. George Saunders tarafından kaleme alınan Tilki 8 isimli kitap 10.02.2021 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Tilki 8 kitabını Chelsea Cardinal numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tilki 8 pdf oku indir.

Tilki 8 pdf indir

Mutlu sonları yalnızca istemek yetmez, arada bir onu hak etmek gerekir…

Yüzyılın en iyi öykücüleri arasında sayılan, Man Booker Ödüllü George Saunders’ın yazdığı Tilki 8, insanın içinde yaşadığı dünyaya yabancılaşma eğilimini irdeleyen ezber bozan bir novella.
 
Eserinde, modern toplumların insan-doğa ilişkisi bağlamında gündemden hiç düşürmedikleri çevre poblemleri ve hayvan hakları gibi mühim meseleleri hicveden yazar; rant uğruna talan edilen doğal alanların ekosistem üzerinde yarattığı tahribata gözleri üstüne topluyor.
 
İnsanlığı, hem yapan hem bozan, hem seven hem kıran bir varlık olarak, kurnazlığıyla ün salmış bir hayvanın gözünden anlatan kitap; ”sözde” girişimlerle devamlı koruma altına alındığı yinelenen doğal yaşamın planlı bir biçimde nasıl katledildiği gerçeğine de vurgu yapıyor. 

Tilki 8, diğer tilkilerden biraz farklıdır. Sürüdeki herkes de onun biricikliğinin ayırdındadır. Hayalperesttir ilk kez. Bir de delicesine meraklı! Üstelik, çat pat da olsa insan dilini öğrenmeyi başarmıştır. Hem de pencere dibinde dinlediği sevgi dolu hikâyelerden. Zihnini kurcalayan sözcüklerden aldığı cesaretle, şimdi de insanlığa dair çok özel bir şeyi daha aramaya karar vermiştir: sevgiyi. Lakin izini devam ettiği bu ”nadir” bulunan şeyin, gerçek hayatta onu büyük hayal kırıklığına uğratacağına dair en ufak bir düşüncesi bile yoktur…

Chelsea Cardinal’ın zarif desenleriyle resimlenmiş Tilki 8‘in dostane öyküsü, bireylerin kendilerine olan özsaygılarını ve doğaya karşı sergiledikleri duyarsız tutumu sorgulatıyor.

Gözü pek bir tilkinin kendi sözcükleriyle insanlara seslenişine aracılık eden bu merak uyandırıcı eser, kalıpların dışına çıkan dilsel yapısıyla da özgürlükçü bir anlatımı benimsiyor.

Tilki 8 kitap özeti

Tilki 8 pdf oku

Tilki 8 Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu