Edebiyat Kitapları

Thibault’lar – I Pdf indir

Thibault’lar – I pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Thibault’lar – I kitabı 656 olarak çıkarılmıştır. Roger Martin du Gard tarafından kaleme alınan Thibault’lar – I isimli kitap 9789750837128 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Thibault’lar – I kitabını 19.08.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Thibault’lar – I pdf oku indir.

Thibault’lar – I pdf indir

Martin du Gard’ın sekiz kitaptan oluşan Thibault’lar adlı yapıtı YKY’de üç ciltte bir araya getirilecek.
Birinci ciltte Gri Defter, Yetiştirme Yurdu, Güzel Günler, Hasta Çocuklar ve Sorellina adlı beş roman yer alıyor.
1937 senesinde Thibault’ların yedinci kitabı 1914 Yazı ile Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Martin du Gard, bu nehir romanda 20. yüzyılın ilk yarısındaki bir Fransız burjuva ailesinin öyküsünü anlatır.
Egoist ve hoyrat bir babanın otoritesi altında parçalanma noktasına gelen bir aile… Bu ortamda tutkulu, isyankâr ve idealist ufak Jacques, arkadaşı Daniel de Fontanin’de adeta ruh ikizini bulur, ona büyük bir dostlukla bağlanır. Ne ki birbirlerine yazdıkları mektupların içeriğinin öğrenilmesi büyük bir drama yol açacaktır.
Jacques’ın ciddi, tutucu ağabeyi Antoine ise öte yandan kardeşine olan sevgisi öte yandan babasına duyduğu saygı arasında kalmıştır, ne yapacağını bilemez, kendini bütün varlığıyla mesleğine, tıbba adar…

Thibault’lar – I kitap özeti

Thibault’lar – I pdf oku

Thibault’lar – I Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu