Edebiyat Kitapları

Theogonia İşler ve Günler Hesiodos Pdf indir

Theogonia İşler ve Günler Hesiodos PDF

Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. İş Bankası Kültür Yayınları aracılığıyla çıkarılan Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı 312 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları kitabı 12.50×20.50 cm‘dir. Temmuz 2021 nolu ISBN numarasına sahip Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları kitabının yazarı HesiodosTheogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları PDF indirebilirsiniz.

Theogonia İşler ve Günler Hesiodos İş Bankası Kültür Yayınları Kitabı Pdf indir

Hesiodos (y. MÖ 8. yüzyıl): Kullandığı dil, yapıtlarının taşıdığı bazı kişiliğistik özellikler, yaşamı ile ilgili çok az bilgiye sahip olduğumuz Hesiodos’un Aiol ve İon kökenli olduğunu göstermektedir. Büyük ozana ait olduğu ispatlanmış iki mühim eserden birisi olan Theogonia, evrenin yaratılışı, tanrıların doğuşu, tanrıların ve tanrısal varlıkların soyları gibi Yunan kozmolojisini kuran meseleler ile belli başlı Yunan efsanelerini konu alan epik bir eserdir.

Theogonia İşler ve Günler Hesiodos PDF, Yunan didaktik şiirinin ilk örneği kabul gören İşler ve Günler’de ise ozan, insanlık tecrübesine adalet, erdem, çalışma, cömertlik, hak, hukuk, düzen ve doğruluk gibi kavramların “gerçeğini” söyleyerek dokunur; tarım, denizcilik işlerine dair işlevsel bilgiler sunar; ayın uğurlu ve uğursuz günlerini sıralar. Bu bilgece öğütler Anadolu insanına yabancı gelmeyecektir, zira konuşan yalnızca Hesiodos değil, bunun yanı sıra Akdeniz halklarıdır. Hasan Âli Yücel Klasikler Dizisi, bu iki eserin bu en kıymetli çevirisini, Azra Erhat’ın hazırladığı “Hesiodos Eseri ve Kaynakları” başlıklı inceleme ve sözlük eşliğinde yeniden okurla buluşturuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu