Pdf Kitap

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition Pdf indir

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 160 sayfadan oluşan The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hikmet Barutcugil tarafından kaleme alınan The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition isimli kitap İNGİLİZCE dilinde ve 24 x 34 cm ebatındadır. The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition kitabını numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition pdf oku indir.

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition pdf indir

Sırlar âlemini suya görülmektediran, aşk dolu, neşe dolu bir sanat olan ebru; yoğunlaştırılmış su yüzeyinde yüzdürülen boyaların kağıda alınmasıyla meydana gelir. Yüzseneler önce Orta Asya’da başlayan Abru Sanatı, İran üzerinden Anadolu’ya geldi, “Türk Kâğıdı” adıyla Avrupa’ya gitti. Kâğıdın ve Ebru Sanatı’nın geçmişten bugüne tarihî süreci ve ebru ustalarıyla alakalı bilgiler. Geleneksel Ebru Sanatı’nın uygulamasında kullanıla bütün araç-gereçler. Bunların nasıl hazırlandıklarıyla alakalı bilgiler; at kuyruğu ve gül dalından fırça yapımı, topraktan boya elde edilmesi..
Hazırlanan bu malzelerle nasıl ebru yapılacağı açıklanmıştır. Geleneği olan ebru türleri görsel emsallariyle verilmiştir. Ebru yaparken karşılaşılabilecek sorunlar, bunların nedenleri ve çareleri adlı bir bölüm de bulunmaktadır. Ebru yapmak isteyen herkese, çocuğa, yetişkine, zanaatkâra ve sanatkâra, ihtiyaç duyduğu bütün temel bilgileri ve bu bilgileri ve bu bilgileri nasıl kullanacağını açıklar. İngilizce olarak yazılan, konusunun en kapsamlı kitabıdır.

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition kitap özeti

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition pdf oku

The Dream Of Water Ebru/The Living Tradition Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu