Edebiyat Kitapları

Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon PDF indir

Tepenin Laneti PDF

Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon, pdf kitap bölümümüzde 2021 senesinde kaleme alınan Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon kitabını sizlerle paylaştık. Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon kitabının detayları..

Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon – Özeti

Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon

Tepenin Laneti (Seri 7) – John Verdon

Lisans / Fiyat: Ücretsiz

2021

Eklenme: Mayıs 17th, 2021

Dil: Türkiye

Sayfa: 462

Yazar: John Verdon

1.835

Dave Gurney polisiye/dedektif serisi hız kesmeden sürdürmekte!

Tepenin Laneti PDF, Larchfield’ın en nüfuzlu adamı Angus Russell, Harrow Hill’deki malikânesinde boğazı kesilerek öldürülmüştür. Olay mahallindeki DNA ve parmak izleri, kurbana karşı husumeti bulunan belalı Billy Tate’e tasvir eder. Lakin bir sorun mevcuttur: Tate, bir gün önce kilisenin çatısından düşerek ölmüştür.

Polis, Tate’nin cesedinin kaldırıldığı morgu kontrol ettiğinde cesedin yalnızca ortadan kaybolduğunu değil tabutun içeriden kırılarak açıldığını da keşfeder.

Bu durum çok geçmeden yürüyen ölü, cehennemden gelen katil, zombi cinayeti olarak anılmaya başladığında bir zamanların huzurlu kasabası artık herkesin bir şüpheliye ve bunun yanı sıra kurbana dönüşebileceği korkunç bir kâbusa da uyanmış olur.

Eski meslektaşı art arda işlenen bu enteresan cinayetleri çözmek için kapısını çaldığında Dave Gurney, ölümün ötesinden öldürme ihtimali olan bir katili avlamak üzere tüm analitik becerilerini kullanmak zorundadır.

“Verdon enteresan bir olay örgüsü yaratıp onu tatmin edici bir biçimde çözmede hiç bu kadar usta olmamıştı.” Publishers Weekly

“Ona verdiğiniz dikkati ve zamanı sonuna kadar hak eden bir yazar.”Bookreporter.com

Özet

Larchfield’ın tüm kontrolü elinde tutan, bölgenin en zengin adamı Angus, Harrow Hill’deki malikanesinde öldürülür. Olay yeri analizlerinden çıkan sonuç bölgedeki sevilmeyen ve belalı bir tip olan Tate’in katil olduğunu gösterir. Ne var ki Tate cinayetten bir gün önce senedirım çarpması sonucu kilisenin çatısından düşerek ölmüştür.

Araştırmalara başlayan polis Tate’in cesedinin olduğu morgda araştırma yaptığı sırada Tate’in cesedinin tabutta olmadığını görür. Kısa sürede yapılan incelemede tabutun içerden kırıldığı ortaya çıkınca basının da büyük katkısıyla zombi cinayeti kabusu tüm kasabayı etkisi altına alır.

Dave Gurney’in olaveyahil oluşu da eski meslektaşı Mike’ın bu olayın başındaki sorumlu memur olması ve yardım istemesiyle başlıyor. Angus her ne kadar zenginliğiyle bölgeye hakim olsa da, onun ölümünden fayda yarayacak kişi sayısı bi hayli fazla olduğu için okların gösterdiği yön çok fazla.

Bölgede Angus’la başlayan cinayet zincirleme bir hal alıp okları sıra sıra eksiltse de varılan sonuç Dave’i tatmin etmeyince heyecanın dozu daha da artıyor.

Bir önceki yazımız olan Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 – Marie Lu başlıklı kitabımızda Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2, Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap indir ve Wildcard-Joker Oyuncusunun Hikayesi Seri 2 ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu