Tarih Kitapları

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim Pdf indir

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786258118421 sayfadan oluşan Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim isimli kitap 04.07.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim kitabını Büşra Çakmaktaş numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim pdf oku indir.

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim pdf indir

XIV.yüzyılın başında ufak bir Türkmen beyliği olarak yaşananve üç kıtaya yayılarak altı asır ayakta kalmayı başaran Osmanlı İmparatorluğu, Türk-İslam dünyasının en uzun ömürlü ve en kuvvetli devleti olmuştur. Bu başarı hiç şüphe yok ki Osmanlının inşa ettiği kendine özgü medeniyetin bır sonucudur. Tarih, bir medeniyet inşa edemeyen devletlerin askeri açıdan ne kadar kuvvetli olurlarsa olsunlar kısa bir sürede yıkıldıklarını gösteren örneklerle doludur.
Her medeniyet kendinden öncekilerden ve çağdaşı farklı havzalardaki birikimlerden yararlanarak görülmektedir. Osmanlılar da İslam medeniyetinden tevarüs ettikleri birikimi koruyup zenginleştirmişler, buna Orta Asya’dan Anadolu’ya kadar uzanan coğrafyadan aktardıkları tecrübeleri de dahil ederek yeniden yorumlamışlardır. Bu medeniyetin oluşmasında XV. yüzyıldan ibu yana Avrupa’yla temasların etkilerini de göz ardı etmemek gerekir

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim kitap özeti

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim pdf oku

Teoriden Pratiğe Osmanlı’da Bilim Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu