Tarih Kitapları

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar Pdf indir

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 424 sayfadan oluşan Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Cüneyt Akalın tarafından kaleme alınan Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16.5 x 23.5 cm ebatındadır. Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar kitabını 9786054534647 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar pdf oku indir.

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar pdf indir

Uygarlık tarihi, adı üzerinde, insanoğlunun barbarlıktan uygarlığa geçişinin ve sonrasının tarihidir. On binlerce yılın insanın gözünün önünde uçuştuğu uçsuz bucaksız bir alan, adeta bir mahşerdir.

Uygarlık tarihi bir büyük hesaplaşmadır bunun yanı sıra, insanın “öz”ünün çok yönlü muhasebesidir. Uygarlık tarihi, bir bakıma insanın aynada kendine bakması, kendisi ile hesaplaşmasıdır. Bunun iyi yapılması yaşamsal önemdedir.

İnsanoğlunun uygarlığı doğuda, Batı Asya’da dünyaya geldi, orada gelişti ve seneler sonra batıya taşındı. Bunu saptamak bile bu alanda mühim bir mesafe kat etmektir. Batılının Roma’yla, Antik Yunan’la övünmesi şüphesiz doğal karşılanmalı. Ama biz Anadolu’nun sakinleri; Mezopotamya üzerinde, Hititler üzerinde, Anadolu uygarlıkları üzerinde daha çok kafa yormak zorundayız. Bu, biz olmanın gereğidir; dahası kendi kültürümüzü anlamanın tek yoludur.

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar kitap özeti

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar pdf oku

Taş Devri’nden Kapitalizme Uygarlıklar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu