Tarih Kitapları

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) Pdf indir

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 486 sayfadan oluşan Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Muhittin Şimşek tarafından kaleme alınan Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 23.5 cm ebatındadır. Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) kitabını 9786051719436 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) pdf oku indir.

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) pdf indir

Üniversiteler dünyanın her ülkesinde olduğu gibi bizim ülkemizde de toplumun en mühim kurumları olmuştur, olagelmiştir. Çünkü üniversiteler toplumun sosyal, siyasal, ekonomik olduğu gibi bilim, teknoloji, katma değer üretimi, çağdaş medeniyet düzeysine erişme, velhasıl topyekûn kalkınmanın tümünü içeren nadir kurumlardır. Toplumun dinamikleridir.

Üniversiteler, bilginin üretildiği, gizlendiği, biriktirildiği ve sonra da o bilginin kullanılarak ete kemiğe büründürüldüğü bu kutsal mekânlar, bunun yanı sıra demokrasi kültürünün yeşertilip büyütüldüğü mekânlardır. Bu nedenledir ki; üniversitelerin bireyden devlet yönetimine ne kadar basamak var ise hepsine dokunan ve ülke geleceğinin inşası anlamında önemi çok büyüktür
Üniversitelerin dün de bugün de üç mühim görevi ve misyonu olmuştur. Öğrenci Yetiştirmek, Bilimsel Faaliyetlerde Bulunmak (Bilim Üretmek) ve Toplumun Sorunlarına Çareler aramak. Aristo’dan günümüze bir çok aşamalardan geçen “üniversite” ler, hep bu üçlüye ilişkin faaliyetlerde bulunmuş ve şekillenmişlerdir.
Bu çalışmada; Tarihten günümüze üniversitenin mahiyeti, Cumhuriyet öncesi ve Cumhuriyet sonrası Yükseköğretimleşmeyi etkileyen sosyal, siyasal ve ekonomik etkiler dönemler itibariyle değerlendirilmiştir. Bunun yanı sıra bu etkenlerin etkilediği üniversitelerdeki değişim, dönüşüm ve gelişim akıcı bir üslupla anlatılmıştır.

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) kitap özeti

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) pdf oku

Tartışmaların Odağındaki Kurum Üniversite (Darülfünundan Günümüze) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu