Tarih Kitapları

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi Pdf indir

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi kitabı 476 olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi isimli kitap 9786052065716 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi kitabını 11.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi pdf oku indir.

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi pdf indir

Bu kitap, Osmanlı’nın son dönemini ve Türkiye Cumhuriyeti tarihini sürekli olaraklikler çerçevesinde ele almayı savunan literatüre atıfla, geçmişten miras kalan veya geçmişe bir meydan okumayla şekillenen siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik dinamiklerin somut örnekler üzerinden nasıl tartışılabileceği sorusuyla yaşandı. Çalışma, siyasetin, ekonominin, emek süreçlerinin, entelektüel iklimin, sağlık, eğitim ve güvenlik sistemlerinin dönüşümü ekseninde, Türkiye’nin kabaca iki yüzyıllık modernleşme sürecinin toplumsal tarihini okumayı ve “İmparatorluğun Mirasını” yeniden düşünmeyi öneriyor.
Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi, imparatorluktan günümüze aktarılan sancılı ve karmaşık süreçleri, sosyal tarihin önümüze serdiği zenginlikle değerlendirme fırsatı sunuyor. Kitap iki ana bölümden oluşuyor. “Tarihin Dönüşümü” bölümü, neoliberalizm öncesi dönemin toplumsal ve gündelik yaşamından kesitlerle Osmanlı ile Cumhuriyet arasındaki devamlılığa işaret ediyor. Aynı zamanda bu bölüm tarih disiplininde “aşağıdan tarih” olarak kavramsallaştırılan bakış açısıyla, sıradan bireylerin tarihine yönelen incelemeleri bir araya getirdiği için de “Tarihin Dönüşümü” olarak adlandırıldı. Kitabın “Dönüşümün Tarihi” başlıklı ikinci bölümü, Türkiye’nin neoliberal dönemine odaklanıyor. Bu bölümde emek süreçlerinin, eğitimin, sağlığın ve güvenliğin piyasa dinamikleriyle yeniden şekillenişi ele alınıyor. Diğer bir deyişle kitap, dönüşümün tarihini, neoliberalizmin tarihiyle başlatmayı öneriyor.

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi kitap özeti

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi pdf oku

Tarihin Dönüşümü, Dönüşümün Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu