Tarih Kitapları

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) Pdf indir

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) kitabı 293 olarak çıkarılmıştır. Ca’feri b.Muhammed el-Hüseyni tarafından kaleme alınan Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) isimli kitap 9789751624741 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) kitabını 01.01.2011 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) pdf oku indir.

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) pdf indir

Timurlular Devri üzerindeki çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. İsmail Aka’nın Farsçadan çevirdiği bu eser, bunun yanı sıra metnin yazma nüshasından tıpkıbasımını da içermektedir. Yazar ve eserine dair mütercimin bir girişiyle başlayan eser, Timurlular devri tarih çalışmaları için mühim bir kaynaktır. Aslını söylemek gerekirse altı bölümlük olan eserin son ve altıncı bölümü Timur ve oğulları zamanına tahsis edilmiştir. Çeviri de bu bölümün çevirisidir. Eserde Timur’un yaşça üçüncü oğlu olan Emîrânşah zamanından Şahruh zamanında müellifin yaşadığı zamana kadarki olaylar anlatılmaktadır.
Dipnotlarla gerekli karşı karşıya geldirma ve açıklamaların eklendiği metin Timur dönemi üzerinde çalışacak araştırmacılar için mühim bir kitaptır.

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) kitap özeti

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) pdf oku

Tarih-i Kebir (Tevarih-i Enbiya ve Müluk) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu